У Львові відкриють новий академічний корпус Українського католицького університету

3 вересня у Львові відкриють та освятять новий академічний корпус на території університетського містечка Українського католицького університету (вул. Стрийська, 29).

Це друга будівля комплексу, яку відкривають після Колегіуму імені Патріарха Йосифа Сліпого. «Цією подією ми розпочинаємо відзначення 50-ліття заснування Українського католицького університету Блаженнішим Патріархом Йосифом (Сліпим) 1963 року в Римі», – зазначає Єпарх Паризької єпархії УГКЦ, ректор УКУ владика Борис (Ґудзяк).

Святкування розпочнуться 3 вересня о 10:00 Архиєрейською Літургією, яку очолить Блаженніший Святослав (Шевчук). О 12:00 священослужителі освятять наріжний камінь під будівництво університетського храму Святої Софії, опісля відбудеться посвячення нового академічного корпусу.

За словами проректора Університету о. д-ра Богдана Праха, у новий академічний корпус частково перенесуть навчальний процес УКУ, зокрема гуманітарного факультету, кафедри якого відтепер функціонуватимуть на вул. Стрийська, 29. «Також там будуть інші підрозділи – частина навчального процесу Львівської бізнес-школи (LvBS), Інститут лідерства та управління та інші. Новий академічний будинок – ще один крок до нашої мети, якої ми хочемо досягнути у першому етапі будівництва, – створити відкритий осередок для міста», – пояснює проректор.

В академічному корпусі навчатимуться учасники нової програми магістерського рівня з управління технологіями – MS in Technology Management LvBS. Тут також буде розташована «Лабораторія ідей» Львівської бізнес-школи. Керівник LvBS Софія Опацька вважає, що академічний корпус стане відкритим простором для спілкування та зустрічей: «Тут перетинатимуться досвіди, парадигми, програми, світогляди. Саме такі перетини є ключем до інновацій, яких так бракує українському суспільству», – вважає вона.

На думку проректора УКУ о. д-ра Богдана Праха, відкриваючи новий корпус, Університет запроваджує зміну підходів до навчання в цілому: «Розширюється діапазон та географія наших лекцій. Цей будинок має інтегрувати студентів, які будуть навчатися на стаціонарних програмах та учасників інших програм. Для нас дуже важливо, щоб усі відчули цілісний процес навчання і виховання, який втілюється у цих двох будівлях – Колегіумі та новому академічному корпусі. Окрім того, тут відбуватиметься інтенсивний науковий процес. Ми сподіваємося на ефективну співпрацю з Академією наук України, будівля якої – поряд» .

Передбачається, що у першій фазі будівництва, яка триватиме до 2015 року, окрім Колегіуму та багатофункційного академічного будинку, постануть ще дві споруди: головний університетський храм разом із пасторальним центром та сучасний бібліотечно-інформаційний комплекс. Таким чином, в університетському містечку УКУ цілісно втіляться три духовні динаміки життя Університету – свідчення, служіння та спілкування.

Додаток:

Програма з нагоди посвячення нового академічного корпусу

3 вересня 2013 рік
Львів, вул. Стрийська, 29

10:00 – Архиєрейська Божественна Літургія. Очолює Блаженніший Святослав (Шевчук)

12:00 – Посвячення наріжного каменя під будівництво університетського храму Святої Софії

12:30 – Посвячення нового академічного корпусу УКУ

13:00 – Урочиста частина. Святкова гостина

15:30 – Концерт

Довідка

На місці, де сьогодні народжується нове університетське містечко УКУ, колишня радянська влада планувала збудувати театр Прикарпатського військового округу Радянської армії. Цей військово-культурний осередок мав стати частиною цілого архітектурного ансамблю нового – радянського – центру міста Львова. Поряд будували приміщення обласного комітету компартії, академічного осередку з його пропагандистсько-ідеологічними інститутами і навіть вертолітний майданчик для візитів високих партійних функціонерів… Провидіння розпорядилося інакше. Розвал Радянського Союзу зруйнував і колишні плани, залишивши після себе недобудовані руїни. 1999 року відроджена після виходу Української Греко-Католицької Церкви з катакомб та здобуття Україною державної незалежності Львівська богословська академія придбала пострадянський «довгобуд», а у 2002 році міська рада закріпила прилеглу до будинку територію за Українським католицьким університетом, у який переросла ЛБА. Благословив розбудову УКУ та наріжний камінь університетського містечка блаженний Папа Іван-Павло ІІ під час свого історичного візиту до України у червні 2001 року. У 2009 році Архиєписокоп Ігор (Возьняк) освятив дерев’яну церкву Блаженних новомучеників УГКЦ – першу споруду нового містечка. А наступного року Патріарх Любомир (Гузар) разом з єпископами Синоду УГКЦ дали благословення на будівництво житлових і навчальних корпусів. 26 серпня 2012 року Патріарх Святослав (Шевчук) освятив Колегіум імені Патріарха Йосифа (Сліпого) і колегіум урочисто відкрив свої двері для студентів, викладачів і друзів Університету. Передбачається, що в першій фазі будівництва, яка триватиме до 2015 року, окрім Колегіуму та багатофункційного академічного будинку, постануть ще дві споруди: – головний університетський храм разом із пасторальним центром та сучасний бібліотечно-інформаційний комплекс.

Прес-служба УКУ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.