У Львові проведуть прощу родин Рудки – Прилбичі

10-11 травня 2014 року відбудеться піша проща з Рудок до Прилбич. Прочани, вшановуючи 70-ту річницю смерті митрополита Андрея Шептицького і 110-ті роковини смерті його матері Софії, пройдуть 40 км шляху

Розпочнеться паломництво в суботу, 10 травня, о 9.00 год Божественною Літургією в м. Рудки (Самбірський р-н), відтак пройде за маршрутом: у суботу Рудки – Вишня – Дубаневичі – Шоломиничі – Добряни – Вовчухи – Родатичі, ночівля (27 км), у неділю Тучапи – Чорнокунці – Мужиловичі – Прилбичі (11 км). Завершиться проща родин Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолить Високопреосвященний владика Ігор, Митрополит Львівський, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Прилбичі в неділю, 11 травня, об 11.00 год. Запрошуємо до роздумів над покликанням сучасних родин.

Організаторами прощі виступили: Львівська архиєпархія та Місія “Постуляційний центр беатифікації і канонізації УГКЦ”.

Контактна інформація: тел. 03223559677, e-mail: missiopc@gmail.com

Довідка:

31 травня 1837 року у Львові в родині відомого польського письменника та драматурга Олександра та Софії Фредрів народилася четверта дитина, якій при хрещенні дали ім’я Софія. Її дитинство та юність минули у родинному маєтку Фредрів у с. Вишня біля Рудок. Від батька Олександра дочка успадкувала літературний хист. Підтвердженням цього є її глибоко духовні листи до сина Романа Марії Александра у хрещенні, а ще книга спогадів “Молодість і покликання о. Романа Шептицького”. З її слів дізнаємося багато про її життя: “Моє життя не було легке, ані світове, ані може веселе. Але Господь Бог дав мені змогу пізнати науку й ласку Хреста. Господь дозволив мені оглянути Своє Царство, що розвивалося у моїх дітях. Одного з них зволив прийняти до служби при Своїх Престолах”.

Софія одружилася з графом Іваном Шептицьким, послом до сейму від Яворівщини. Так у цьому шлюбі поєдналися польський рід Фредрів з давнім українським родом Шептицьких.

Окільки старий панський дім Шептицьких став затісним для великої родини, то поряд із ним, з ініціативи Софії, було збудовано новий двоповерховий будинок, який освятили 8 грудня 1872 року. На пам’ятному образочку для дітей графиня Софія того дня вписала такі слова: “Хай діти ціле життя пам’ятають, що одинокою молитвою матері в тім дні було, щоб цей дім, щойно з таким великим трудом поставлений, запався радше і зник зараз, ніж щоб колись переховував у собі образу Бога: радше смерть, ніж гріх, мої найдорожчі діти. Бог з Вами. Софія Шептицька”

За матеріалами Місії “Постуляційний центр беатифікації і канонізації УГКЦ”

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.