У Львові презентують виставку «Святий Папа Іван Павло ІІ. Життя в молитві»

Львівський музей історії релігії спільно з Львівською архідієцезією римсько-католицької церкви презентують виставку «Святий Папа Іван Павло ІІ. Життя в молитві», присвячену канонізації Святішого Отця та 13-й річниці Апостольського візиту в Україну.

Експозиція створена на основі особистих матеріалів архиєпископа Мечислава Мокшицького Львівського митрополита РКЦ , який багато років був особистим секретарем Папи Івана Павла ІІ. Відвідувачі зможуть побачити сутану Папи, його сорочку з монограмою «G. P. II», футляр для окулярів. На виставці представлені  пояс,  орнати, пілеолус, цінгулюм, запонки, стули, перстні, хрести понтифікальні. Серед експонатів  столовий посуд з його гербом, прапорець папамобіля, різні подарунки для Папи, колекційні набори ватиканської ліри і євро, конверти пошти Ватикану.

Представить свою колекцію речей і Музей історії релігії. Це добірка газет та журналів, які виходили під час візиту Святійшого Отця в Україну 23-27 червня 2001 р, різноманітні сувеніри, листівки, значки, прапорці, поштівки, путівники, довідники.

Чудовим доповненням до особистих речей Папи Івана Павла ІІ є світлини персонального фотографа понтифіка Артуро Марі, а також львівського фотохудожника Василя Пилип’юка.

Привертає увагу справжній костюм швейцарського гвардійця, члена професійного військового підрозділу Ватикану. Це класична уніформа, розроблена самим Мікеланжелом, яка вже 400 років не змінювалася.

У своїй подорожі Україною (2001 року), зворушений побаченим, Папа Іван Павло ІІ сказав: «Ти залишаєш у моєму серці незабутні спогади! До побачення, народе-друже, пригортаю тебе обіймами доброзичливості і любові! Молю Всемогутнього Бога, щоб благословив тебе, український народе, і щоб зцілив усі твої рани. Його велика любов нехай наповнить твоє серце і нехай провадить тебе у третє тисячоліття християнства до нового майбутнього. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!».

Він і сьогодні споглядає з небесних висот, і разом з нами молиться за МИР і СПОКІЙ у нашій державі.

Урочисте відкриття виставки «Святий Папа Іван Павло ІІ. Життя в молитві» відбудеться у середу, 25 червня,  о 18 годині 15 хвилин після Святої Меси за заступництвом Святого Папи Івана Павла ІІ у римсько-католицькому кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, що у Львові.

Ірина Цебенко, зав. відділу ЛМІР

Тел.: (032) 2614822, 235 61 00, 2357007, 2355343

 

 

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.