Богослови та науковці у Львові обговорюють спадщину ІІ Ватиканськоого собору та православно-католицькі стосунки

В рамках VII Екуменічного Соціального тижня у Львові 30 вересня 2014 року відкрилась конференція, присвячена ІІ Ватиканському собору: «Спадщина Другого Ватиканського Собору: у дусі Lumen gentium, Unitatis redintegratio та Orientalium Ecclesiarum».

Конференція розпочалась урочистою архиєрейською Літургією, яку очолив Архиєпископ Циріл (Васіль), ТІ, Секратар Конгрегації Східних Церков. Академічна частина конференції відбувається у приміщенні філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету.

Відкрив конференцію Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк), який, посилаючись на екуменічну спадщину ІІ Ватиканського собору, відзначив необхідність розвитку екуменічних стосунків між українськими християнами задля подолання протистоянь в суспільстві та припинення кровопролиття.

Митрополит Львівський Димитрій (Рудюк) від Української Православної Церкви Київського Патріархату підкреслив значний вклад ІІ Ватиканського собору в розвиток екуменічних стосунків між Католицькою і Православною Церквами, а також відзначив що в Православній Церкві, зокрема в духовних школах Київського Патріархату, занадто мало знають про цей Собор і про його спадщину. Він також відзначив, що Всеправославний собор, який готується у Веленському Православії, повинен стати свого роду відповіддю на ті питання, які підняла Католицька Церква на ІІ Ватиканському соборі.

Від Митрополита Львівського Римо-Католицької Мечислава Мокшицького привітання зачитав генеральний вікарій – о. Юзеф Павлічек. В своєму слові Митрополит Мечислав передав учасникам побажання продовжувати розвивати ідеї ІІ Ватикануму: «шукати і радіти з того, що маємо спільного і прекрасного».

Після привітання учасників конференції від ректорату Українського Католицького Університету, яке виголосив о д-р. Іван Дацько розпочалась академічна частина. Серед доповідачів науковці з України та з-за кордону: архиєпископ Циріл (Васіль), ТІ, Секретар Конгрегації Східних Церков, д-р. Антуан Аржаковський, о. Гіацинт Дестівель, ОР, о. д-р. Іван Дацько, Тарас Курилець та д-р. Герхард Альберт, виконавчий директор фундації «Renovabis» та ін.

Конференція триватиме два дні. В її рамках відбудеться презентація нового українського перекладу Документів ІІ Ватиканського собору.

http://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/theology/57808

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.