У Львівському музеї історії релігії відкриється виставка «Знамення і образи віри»

Напередодні свята Різдва Христового Львівський музей історії релігії спільно з Музеєм сакрального мистецтва імені о. Антона Петрушевича підготували виставку «Знамення і образи віри».   У рамках циклу «Різдвяні зустрічі» шанувальники сакрального мистецтва  матимуть можливість ознайомитися з унікальними речами численної збірки монахів-студитів «Студіон». Урочисте відкриття експозиції «Знамення і образи віри» відбудеться у середу, 18 грудня, о 16 годині в приміщенні виставкової зали Львівського музею історії релігії.

Темою цьогорічної експозиції є хрест – символ Ісуса Христа, його розп’яття і його слави. Символ християнської віри (хрест) супроводжує людину протягом усього життя.

На виставці будуть представлені ручні хрести, процесійні, напрестольні, надбанні (ковані хрести з куполів знищених церков). Поряд з ними експонуватимуться ікони, картини на полотні і дереві, феритрони,  на яких зображено Спасителя, є сюжети розп’яття. Представлені речі – неперевершене творіння людських рук XVI-XX століть – зібрані і врятовані невтомними стараннями голови комісії сакрального мистецтва Львівської архиєпархії УГКЦ  о. Севастіяна Дмитруха та його помічників.

Працівники фондів ЛМІР нададуть рідкісний експонат: двостороннє барельєфне «Розп’яття» з дерева.

Виставка завершує святкування 1025-річчя хрещення Київської Руси у Львівському  музеї  історії релігії.

Куратор виставки – завідувач виставкового відділу ЛМІР Руслана Бубряк.

Ірина Цебенко, завідувач відділу ЛМІР

Тел.: (032) 261 48 22, 235 61 00, 235 7007,

067 79 37 638

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.