У Києві представники Церков поминали жертв Голодомору

Біля Національного меморіалу пам’яті жертв Голодомору в Києві представники українських конфесій молилися за вбитих голодом на теренах України. Панахиду відслужили: Патріарх Київський та всієї Русі-України Філарет, Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви Владика Богдан (Дзюрах) та представники Української Автокефальної Православної Церкви.

Участь у поминальних заходах за жертвами Голодомору-геноциду також узяв Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ.

Після хвилини мовчання, що слідувала за Панахидою, розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті».

Жалобні заходи пам’яті жертв Голодомору відбуваються в усіх обласних центрах України. Зокрема в Києві понад дві тисячі осіб з державними прапорам з чорними стрічками пройшли в скорботній ході від метро «Арсенальна» до Меморіалу жертв Голодомору.

З приводу цих заходів Владика Богдан поділився з Департаментом інформації своїми думками на тему, чому для теперішніх та майбутніх поколінь важливо пам’ятати про заморених голодом 1932-1933 років.

Так, він наголосив, що пам’ять про Голодомор – це не лише згадка про трагічні події, це також пам’ять про всенародний спротив брутальному та безбожному режиму, який окупував Україну. Більшовицька влада пішла на цей жахливий злочин, бо розуміла, що українці не підкоряться злу й не підуть на компроміс із окупаційним режимом. «Ось чому так важливо є надалі плекати живу пам’ять про цей нелегкий період у нашій історії», – переконує єпископ.

Він просить народ не зважати на позицію влади, яка недостатньо приділяє уваги Голодомору-геноциду українців, адже, нагадує він, «носієм національної пам’яті не є влада – вона може бути чужою, окупаційною, ворожою до тих людей, яким повинна служити, – носієм національної пам’яті завжди був, є і буде народ. Тому доки бодай в одному українському вікні горітиме свічка пам’яті за жертвами Голодомору, доти в серцях українців буде живою надія на остаточну перемогу правди над брехнею, світла над темрявою. На щастя, з кожним роком історична правда про Голодомор доходить до що раз більшої кількості людей – у нашій Батьківщині й у всьому світі», – каже Владика Богдан.

За ставленням до минулого пізнається позиція стосовно теперішнього і майбутнього народу й держави. «Той, хто прагне для України добра і розквіту, буде всіма силами сприяти утвердженню історичної правди і справедливості на всіх рівнях народного буття – духовному, культурно-громадському та суспільно-політичному. Бо відомо, що той народ не має майбутнього, який не знає і не пам’ятає свого минулого», – заявляє архиєрей.

Єпископ також процитував рядки з Пастирського листа Митрополита Андрея (Шептицького) та єпископату УГКЦ з проханням про поміч голодуючим на Великій Україні.

«Україна в передсмертних судорогах. Населення вимирає голодовою смертю. Побудована на несправедливості, обмані, безбожництві та деправації людоїдна система державного капіталізму довела багатий недавно край до повної руїни», – писав до вірних УГКЦ Митрополит Андрей (Шептицький) у липні 1933 року, нагадує Владика Богдан.

Владика Богдан (Дзюрах), як і в сумному 33-му Митрополит Андрей, закликає повсякчасно молитися за вбитих голодом українців.

 

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.