У кожній людині існує потенціал, який може розвинутися завдяки солідарності. Папа Франциск зустрівся з членами Італійського Паралімпійського Комітету

Спортсмени-інваліди є великим прикладом того, як спорт допомагає долати бар’єри, а тому він може стати нагодою для сприяння «культурі включення». На це звернув увагу Папа Франциск, зустрічаючись у суботу, 4 жовтня 2014 р., у Ватикані з делегацією Італійського Паралімпійського Комітету.

Щоб здобути успіхи в спорті, потрібен дух жертовності, а коли це супроводжується якоюсь фізичною обмеженістю, то потрібно ще більше наполегливості, сили й відваги. Святіший Отець вирішив вшанувати людей, які ціною надзвичайних старань досягли поставленої мети. Але кожен з них, за його словами, є також «свідком того, наскільки важливо переживати радість від здобутків та труднощів у середовищі зустрічі з іншими, щоб змогти розділити свій біг, віднайти групу приятелів, які подадуть тобі руку, й де також і ти зможеш подати руку допомоги іншим».

«Спорт сприяє контактам та взаєминам між людьми, які походять з відмінних культур і середовищ, привчає нас жити, приймаючи відмінності, вчиняючи з них цінну нагоду для взаємного збагачення та відкриттів. Насамперед, спорт стає цінною нагодою для того, щоб розпізнати одні в одних братів і сестер, які крокують разом, для того, щоб сприяти культурі включення, відкидаючи культуру суспільного виключення», – сказав Папа, додаючи, що ці аспекти стають особливо очевидними у випадку паралімпійців, змушених долати фізичні обмеження, спонукуючи «задіювати всі сили для того, щоб спільно творити прекрасні речі, долаючи бар’єри, які можемо зустрічати наовколо себе, і, насамперед, ті, які є всередині в нас».

«Ваше свідчення, дорогі спортсмени, – зауважив Святіший Отець, – є великим знаком надії. Це доказ того факту, що в кожній особі існує потенціал, якого ми, іноді, й не уявляємо, який може розвинутися завдяки довірі та солідарності. Першим, кому про це відомо, є Бог-Отець. Бог досконало знає ваші серця».

Папа побажав паралімпійцям, щоби спорт став для них спортзалом, в якому вони щоденно вправлятимуться у пошані до себе і до ближніх, нагодою пізнавати нових людей і нові середовища й почуватися активною частиною суспільства. «Щоб ви могли досвідчити, також і через заняття спортом, Божу близькість та дружбу ближніх», – побажав він.

Текст із сайту Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.