У Коломиї створили «Університет» третього віку

Незвичайний і унікальний «навчальний заклад» відкрили при Карітасі Коломийсько-Чернівецької єпархії. Його студенти – ті, кому «за». Тож аби стати слухачем, окрім бажання, потрібне ще й пенсійне посвідчення.

«Університет» третього віку – це чудова можливість для спілкування, нових знайомств, розширення кругозору, база нових знань і можливостей самореалізації для осіб літнього віку. Створили його в рамках проекту «Покращення якості життя жертв націонал-соціалізму на Коломийщині», що функціонує при Карітасі. Основний донор проекту – програма «Місце зустрічі – діалог», яка фінансується Німецьким Федеральним Фондом «Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє».

«Ми хочемо залучити максимальну кількість людей похилого віку. Цей «Університет» створили, аби згуртувати їх за вподобаннями. І це не тільки навчання, але й організація цікавого дозвілля. Хочемо активізувати цю групу людей, щоб вони також не залишалися осторонь громадського життя», – зазначає ректор «Університету» Роман Рєзнік.

В «Університеті» третього віку працює вісім факультетів, а саме: факультет інформаційних технологій; факультет правової грамотності; факультет здоров’я; факультет іноземних мов; факультет психологічних знань; факультет культурно-дозвіллєвої діяльності та рукоділля; факультет краєзнавства і факультет катехитичних знань. Кожен курс має певну програму навчання і розрахований на період часу від трьох до шести місяців.

Курси різного спрямування дають можливість великого вибору саме тих нових знань і вмінь, які людина похилого віку хоче отримати для реалізації свого внутрішнього потенціалу. Навчання в літньому віці дозволяє здійснити особі те, про що вона, можливо, мріяла все життя, але постійна зайнятість, пов’язана з вихованням дітей та трудовою діяльністю в більш ранні періоди, перешкоджали здійсненню бажаного. А вийшовши на заслужений відпочинок, якраз можна зайнятись самореалізацією.

Заняття відбуваються кожної п’ятниці в приміщенні Карітасу Коломийсько-Чернівецької єпархії. Початок о 12.00 годині. Для запису в «Університет» потрібні паспорт, ідентифікаційний код та пенсійне посвідчення.

Повідомила Мар’яна Мацьків

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.