Тиждень молінь за єдність християн (18-25 січня 2014)

Під гаслом «Чи ж Христос розділився?» (див. 1 Кор 1, 1-17), взятим з 1-го розділу Послання святого апостола Павла до Корінтян, 18 січня 2014 р., в переважній більшості країн північної півкулі розпочинається традиційний Тиждень молінь за єдність християн, під час якого католики, православні, англіканці й протестанти моляться за те, щоб подолати віковий розбрат між християнами та щоб сповнився Христовий заповіт: “Щоб усі були одно”. З року в рік зростає кількість віруючих, які єднаються в молитві за єдність християн, а у третьому тисячоріччі християнства тема єдності набрала особливої важливості. Очевидно, шукання єдності християн не може обмежувати тільки до одного тижня в році і постійно треба шукати відповідних нагод до спільної молитви, щоб вимолити у Господа Бога тієї бажаної повної єдності. У програму молінь входить пояснення євангельських текстів та послань святого апостола Павла про єдність, проказуються спільні екуменічні молитви, відбуваються відвідини церков, зустрічі, конференції, доповіді.

Тиждень молінь за єдність християн, а точніше це 8 днів, закінчиться 25 січня відправою вечірні, Папа Франциск очолить в римській базиліці святого апостола Павла. На це урочисте богослуження запрошені представники інших християнських Церков та церковних спільнот.

Південна півкуля, де на січень припадають літні канікули та відпустки, звичайно відзначає цей Тиждень перед або після празника Зіслання Святого Духа.

Моління за єдність християн започаткував 1908 року Пол Вотсон, американський пастор англіканського віровизнання, що потім прийняв католицьку віру, і який вибрав саме цей період літургічного року між днем, у якому спогадувався Верховний Архиєпископ, адже тоді в римському календарі 18 січня відзначалась урочистість катедри святого Петра апостола, та днем, у якому спогадувався святий Павло, тобто 25 січня – свято його навернення, що мало символічне значення. Цей добрий звичай почав прийматись серед інших християн, бо так, як особиста молитва є осередком і джерелом християнського життя, так спільна молитва християн є джерелом їхньої єдності. Однак, варто згадати, що ще 1894 року Папа Лев ХІІІ заохочував до проведення у великодньому часі молінь за єдність християн.

У 30-их роках минулого сторіччя у французькому місті Ліоні о. Поль Кутюр’є надав Тижневі молінь за єдність християн нового спрямування. До французьких католиків приєднались протестанти, англіканці та православні.

Починаючи від 1968 року, у співзвучності з духом ІІ Ватиканського Собору, відзначення Тижня молінь за єдність розпочала вся католицька Церква, підтримуючи екуменічний шлях та діалог силою і дієвістю спільної молитви. Щороку Папська Рада сприяння єдності християн та Комісія Всесвітньої Ради Церков доручають розробити тему цього Тижня. Пригадаємо, що Всесвітня Рада Церков об’єднує 349 протестантських, англіканських та православних Церков. Католицька Церква не є членом цієї Ради, але має при ній своїх представників.

2014 року матеріали для Тижня молінь за єдність християн приготували християни Канади, зокрема, Канадська Рада Церков, що
відзначає своє 70-річчя та об’єднує 24 конфесії цієї країни.

Посилаючись на заклик святого апостола Павла до Христових учнів, канадські християни наголошують на необхідності відповісти на питання, чи для кожної людини ми маємо Добру Новину Христа, а, може, несемо розбрат, навіть і в ім’я Ісуса, і, за словами святого Павла, вчиняючи безуспішним Його хрест.

Християни Канади пропонують, щоб під час спільних екуменічних молінь учасники призадумались, серед іншого, і над тим, яким чином християни різних віросповідань могли би краще ділитись тими дарами, які Господь дарував кожному з нас.

А Блаженніший Святослав Шевчук нещодавно зауважив, що всім нам слід наполегливіше працювати, дедалі більше єднатись в молитві, дедалі завзятіше шукати святості та активніше брати участь в міжконфесійному діалозі, розбудовуючи справедливе й братерське суспільство. Адже усі християни покликані разом прямувати до бажаної єдності вузькою стежкою вірності Божій волі, долаючи всі труднощі та перешкоди.

Протягом восьми днів учасники Тижня молінь за єдність християн зосередять роздумування на важливості діалогу та спілкування для подолання поділів, які відділяють та відчужують Божих дітей одні від одних, на солідарності та справедливості.

У рамки Тижня молінь за входять екуменічні відправи спільно з православними та протестантськими Церквами, а також відправи в інших обрядах. Ось так, наприклад, традиційно у Римі, в церкві Пречистої Діви Марії ін Віа Лата кожного дня відправляється Свята Літургія в іншому обряді, як от латинському та численних східних обрядах – вірменському, сирійсько-малабарському, маронітському, грецькому, візантійсько-румунському тощо. Тиждень єдності християн у Римі відкривається 18 січня Святою Літургією в українсько-візантійському обряді, а співатимуть отці та брати-студенти римської Василіянської обителі.

В Україні Тиждень молінь за єдність християн завершиться у неділю 26 січня відправою міжконфесійного Молебню у храмі святого Василія Великого в Києві, який 18:00 очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.
Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.