«Тиша і Слово: шлях євангелізації» –підсумок Послання Папи Венедикта ХVІ на 46-й Всесвітній День Суспільних комунікацій (20 травня 2012)

У неділю 20 травня 2012 року Католицька Церква відзначала 46-й Всесвітній День Суспільних комунікацій, тему якого вибрав Святіший Отець Венедикт ХVІ: «Тиша і Слово: шлях євангелізації».

У посланні на Всесвітній День Суспільних комунікацій, як повідомило Радіо “Ватикан”, Святіший Отець ділиться думками про такий аспект людського процесу спілкування як  “взаємини між тишею та словом – двома вимірами комунікації, які повинні бути врівноваженими, слідувати один за одним та взаємодоповнюватися, щоб осягнути справжній діалог та глибоку близькість між людьми“. Бо ж коли слово та тиша виключають один одного, то спілкування зазнає шкоди.

Без тиші не існує слів, повних змісту. В тиші краще пізнаємо самих себе. Мовчачи, даємо можливість промовляти іншій особі. «Таким чином, – пише Венедикт XVI, – відкривається простір взаємного слухання та стають можливими повноцінніші людські стосунки». Мовчання набирає особливої ваги там, де особливо багато інформації, даючи можливість розпізнавати між корисним та непотрібним, вчасно замислитися та проаналізувати.

Особливістю сучасної динаміки спілкування є шукання відповідей. Інтернет стає дедалі більше мережею запитань та відповідей. Тому тиша є цінним засобом для належного розпізнавання того, які відповіді є насправді важливими.

Значна частина запитань, на які шукається відповіді, стосується сенсу людського життя. Папа зазначає, що потрібно звернути увагу на таких людей, пропонуючи їм можливість глибокого діалогу, який складається з слів, утішень, але також – заохочення до призадуми й тиші, які, іноді, можуть бути красномовнішими за будь-які відповіді.

В глибині речей, цей потік запитань свідчить про неспокій людини, яка постійно шукає істину, зауважує Святіший Отець, пропонуючи звернути увагу на різні форми інтернет-сайтів, мультимедійних додатків та соціальних мереж, які можуть допомогти людині сьогодення переживати моменти призадуми та знайти простір для тиші, нагоду для молитви, медитації та ділення між собою Божим словом.

«Якщо Бог промовляє до людини також і в тиші, то і людина в тиші відкриває можливість розмовляти з Богом і про Бога», – пише Венедикт XVI, вказуючи на те, що для того, щоб говорити про велич Бога, наша мова є надто убогою, поступаючись мовчазному спогляданню, завдяки якому також пізнаємо те відвічне Слово, Яким був створений світ, та вловлюємо той план спасіння, який Бог здійснює словами й жестами протягом усієї історії людства.

«Слово і тиша. Виховуватися до спілкування означає, крім говоріння, навчитися також слухати, споглядати, і це є особливо важливим для тих, хто займається євангелізацією: обидвоє, тиша і слово, є суттєвими та взаємодоповнюючими елементами комунікативної діяльності Церкви задля оновленого звіщення Христа сучасному світу», – наголошує Венедикт XVI, вручаючи усе євангелізаційне діло Церкви, звершуване через засоби суспільної комунікації, опіці Пречистої Діви Марії.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.