Цьогорічні лауреати Відзнаки імені блаженного Омеляна Ковча

2013 року лауреатами Відзнаки імені блаженного Омеляна Ковча стали визначна українська поетеса, громадська і культурна діячка Ліна Костенко, Зеня Кушпета з Канади – відома благодійниця, педагог і громадський діяч, ініціатор і співзасновниця мережі спільнот “Віра і Cвітло”,  навчально-реабілітаційного центру “Джерело”, центру духовної підтримки осіб з особливими потребами “Емаус” та першої в Україні спільноти “Лярш-Ковчег” для осіб розумово неповносправних та молоді-асистентів, а також Шимон Редлих з Ізраїлю – видатний історик, дослідник історії євреїв у Східній Європі, професор ізраїльського Університету Бен-Гуріона, магістр Гарвардського університету.

Отримає відзнаку теж і засновник Спільноти святого Еґідія історик Андреа Ріккарді. Спільнота святого Еґідія – це рух, до якого приєдналося понад 60 тис. людей на всіх континентах. Спільнота проводить активну соціальну роботу, допомагаючи знедоленим: бездомним, похилим віком, дітям, інвалідам, хворим на СНІД, ув’язненим, мігрантам, бере участь у миротворчих зусиллях. З 1991 р. Друзі Спільноти Святого Еґідія розпочали харитативну діяльність в Україні.

Комітет із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча було засновано у 2010 році. Його почесним головою є кардинал Любомир Гузар. Діяльність Комітету здійснюється під патронатом глави Української греко-католицької церкви. Комітет дбає про відновлення пам’яті про отця Омеляна Ковча і поширення знань та відомостей про його видатне життя, мученицьку смерть і великий подвиг жертовності та любові до людей.

Комітет заснував відзнаку блаженного священномученика Омеляна Ковча, яка вручається щорічно за значний внесок у справу екуменічного і культурного діалогу, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння та за особистий життєвий приклад жертовності і гуманізму.

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.