Церква залишається знаком надії в сучасному гедоністичному суспільстві

Наприкінці червня у Варшаві відбувалася 41-ша зустріч Генеральних секретарів єпископатів Європи, організована Радою Єпископських Конференцій Європи. Учасники роздумували над «світлом і тінями сучасної кризи», яку переживає європейський континент, чим ставить виклики також і перед Церквою в її місії проповідування Євангелія.

Про це інформує «Радіо Ватикана». Зазначимо, що серед близько 40 учасників зустрічі із понад 30-ти країн був владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Аналізуючи сучасний стан Європи, як читаємо в підсумковому комюніке, відзначено, що впродовж останнього десятиліття Європа зазнала великих змін, часто несподіваних і не завжди бажаних, послідовних і логічних. Дезорієнтація, спричинена певними суспільними та культурними змінами, – це одночасно і причина та наслідок певних явищ, таких як: намагання зруйнувати культуру сім’ї та спільного добра, запроваджуючи гедоністичне, егоцентричне та споживацьке бачення людського життя. І хоч Церква «не від світу», вона «перебуває у світі», а тому повинна знайти відповідь на виклик, щоб бути знаком присутності Бога, а отже, знаком відкуплення і надії.

Під час засідань прозвучала думка, що для того, щоб долати сучасні виклики, необхідно позбутися виключно фінансового підходу до життя, який намагається перемінити людські взаємини в угоди, спонукаючи шукати лише фінансову ефективність, замість плідності стосунків, та дивитися виключно на теперішнє, забуваючи про майбутнє.

Єпископ Хуан Мартінес Каміно, Генеральний секретар Єпископської Конференції Іспанії, пригадав заклик Папи Венедикта XVI про важливість пошуку глибинних причин кризи, адже сучасне соціальне питання стало «антропологічним питанням», ставлячи завдання допомоги сучасній людині зрозуміти саму себе. І вирішальну роль у ситуації, яку переживає Європа, відіграє духовна криза.

Однак, не зважаючи на духовну та економічну кризу, на Старому континенті не бракує знаків надії – свідчать доповіді представників різних країн. Це стосується й інших кінців світу, про що заявили представники Федерації Єпископських Конференцій Азії та Асамблеї католицьких єпископів Святої Землі.

Хоч існують різні, часто складні ситуації, в яких живуть християни, іноді навіть зазнаючи переслідувань через віру, Церква залишається знаком надії. Особливо цінується її милосердна любов, яка поспішає з допомогою туди, куди іноді й держави доходять з неабиякими труднощами.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.