Церква сприяє вирішенню проблем сирітства

Участю в навчально-формаційних курсах для духовенства Київської архиєпархії УГКЦ Відділ соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ розпочав серію презентацій соціальних і душпастирських програм вирішення проблеми сирітства в Україні. Ця діяльність має за мету активізувати участь священнослужителів та вірних українських єпархій УГКЦ в реалізації цих програм.

В Україні, за даними ЮНІСЕФ, 95 тисяч дітей перебувають в інтернатних закладах. Переважна більшість із них походять із соціально вразливих сімей, у яких виникла проблема зловживання алкоголем, наркотиками, поганого поводження з дітьми тощо. Утім, коли дитина втрачає сім’ю, альтернативою цьому може бути в крайньому разі інша сім’я, але ніяк не інтернат, де вона перебуває в ізольованому середовищі, що заважає її розвитку.

Тож існує нагальна потреба ознайомити ширше коло священнослужителів і вірних УГКЦ з наявними соціальними та душпастирськими програмами вирішення проблеми сирітства в Україні. Це дозволить мотивувати та мобілізувати церковні громади та суспільство в цілому для допомоги дітям-сиротам і сприятиме розвитку усиновлення та сімейних форм влаштування, популяризації найбільш ефективних видів надання допомоги дітям.

Впродовж трьох років УГКЦ співпрацює з Альянсом «Україна без сиріт», який став партнером у виконанні цього проекту. Альянс «Україна без сиріт» — це всеукраїнський рух, діяльність якого спрямована на профілактику сирітства в Україні, на влаштування дітей у сім’ї, на підтримку усиновителів та прийомних сімей, а також на об’єднання громадських, благодійних та релігійних організацій для роботи у цих напрямках.

Під час презентації наголос було зроблено на таких аспектах: духовному (дар і місія дітей в Церкві); пасторально-практичному (особливості душпастирського служіння дітям-сиротам); соціально-психологічному (поняття та види сирітства, особливості психології дітей-сиріт тощо).

У рамках цих презентацій розповідається про «Сім способів допомоги дітям-сиротам» (Молитись за дітей. Говорити на захист дітей. Підтримати фінансами служіння дітям. Стати волонтером у служінні дітям. Стати наставником для дитини. Взяти дитину в сім’ю на певний час. Усиновити дитину.), адже кожна людина, незалежно від віку, професії, фінансового положення чи стану здоров’я, може допомогти знедоленій дитині.

Повідомив о. Андрій Нагірняк

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.