«Церква мусить дати сучасному суспільству якір і компас», – Блаженніший Святослав до католицьких єпископів Канади

У вівторок, 25 вересня, у м. Сейнт Габрієл у Канаді Блаженніший Святослав (Шевчук), Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, промовляв до католицьких єпископів Канади, котрі зібралися на своє річне засідання біля Монреаля.

Вітаючи понад 70 єпископів Католицької Церкви у Канаді, Предстоятель Церкви розповів їм про переслідування УГКЦ під час ери комунізму. «Наша Церква свідчила про Христа як у катакомбах, так і через відкрите протистояння владі. Багато мучеників терпіли за свою віру в останньому столітті. Хай їхній приклад та їхнє свідчення надихає нас усіх», – сказав Блаженніший Святослав.

«Вповні розуміючи своє означення: православні у вірі і католики в любові, ми усвідомлюємо свою роль у створенні нагоди для Католицької Церкви дихати двома легенями – східною та західною», – ствердив Глава УГКЦ.

«Сьогодні ми відновлюємо життя нашої Церкви в країні, яка начебто розірвана між старими впливами та новими спробами інтегруватися в ширшу європейську спільноту», – сказав Блаженніший Святослав, говорячи про ситуацію в Україні.

Він продовжив: «Ми глибоко свідомі пасток і небезпек, які видніють перед нами. Подібно до образу, даного нам пророком Амосом, котрий стверджував, що часом втікаючи від лева, потрапляємо на ведмедя (Ам. 5,19), ми розуміємо, що для нашого посткомуністичного суспільства інтенсивний процес секуляризації, який йде із Заходу, приховує велику духовну небезпеку». Глава УГКЦ наголосив, що Церква мусить знайти «нову відвагу» у проголошуванні правди Євангелія сучасному суспільству, щоб дати йому «якір і компас».

У промові Блаженніший Святослав зазначив, що для УГКЦ цей рік є роком Канади. Адже цього року минає століття від іменування першого українського католицького єпископа до Канади в особі блаженного священномученика Микити (Будки). Цього року в Канаді відбувся Синод Єпископів УГКЦ. Предстоятель УГКЦ теж нагадав, що у квітні цього року він разом із членами Всеукраїнської Ради Церков був в Оттаві, коли парламент Канади прийняв резолюцію, визнаючи геройські вчинки Митрополита Андрея (Шептицького).

На завершення Глава УГКЦ подякував канадським єпископам за «братерську співпрацю». «Мої українські брати-єпископи тут, у Канаді, дуже вдячні вам за підтримку і розуміння, яким наша Церква втішається в усій Канаді. Це не завжди можна сказати про інші частини світу… зокрема про європейські країни. Тому таким важливим для нас є поширювати по всьому світу канадський досвід, показуючи, що присутність Східних Церков, з їхніми традиціями і структурами, не є небезпекою, але багатством спільноти Католицької Церкви, яка є єдністю в різноманітності», – сказав Блаженніший Святослав.

Архиєпископ Едмонтона Ричард Сміт, Голова Канадської Конференції Католицьких Єпископів, від імені всіх подякував Главі УГКЦ за його участь в асамблеї і запевнив його та вірних УГКЦ про підтримку та молитви єпископів Канади.

Блаженніший Святослав прибув до Канади ще 29 серпня. Відтоді він спершу проводив душпастирські відвідини вірних УГКЦ Нью-Вестмінстерської єпархії. Тоді поїхав до Манітоби, де зустрічався із багатьма вірними Вінніпезької архиєпархії. 9 – 15 вересня Предстоятель УГКЦ очолив роботу Синоду Єпископів УГКЦ. Після Синоду він відвідував вірних Саскатунської єпархії.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.