В Івано-Франківську діє Консультативний центр соціальної допомоги постраждалим від торгівлі людьми

У БФ «Карітас» Івано-Франківська з 2004 року працює Консультативний центр соціальної допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Основною метою діяльності є надання реінтеграційної допомоги постраждалим від торгівлі людьми на засадах конфіденційності. У кожному випадку складається індивідуальний план соціальної та психологічної реабілітації, який максимально сприяє адаптації потерпілого в суспільстві. Про це повідомила Надія Чорна, менеджер із зв’язків із громадськістю БФ «Карітас».

Для вирішення проблем клієнта працівники надають соціальний супровід, який передбачає: психологічну підтримку та консультування; допомогу в оформленні та відновленні документів; послуги перекладу; сприяння в наданні медичної допомоги; забезпечення одягом, взуттям, продуктами харчування, засобами особистої гігієни, медикаментами; надання правової допомоги; перенаправлення до державних установ, у тому числі для забезпечення тимчасового місця проживання; допомога в розшуку рідних та близьких.

За період з 2004 по 2013 роки 151 людей на Івано-Франківщині було ідентифіковано місцевим БФ «Карітас» як постраждалих від торгівлі людьми.

Робота з підопічними, які стали жертвами торгівлі людьми, переважно триває протягом року, але з ними підтримується зв’язок і надалі. Завершальним етапом у роботі з потерпілими є оцінка результатів виконання індивідуального плану соціального супроводу та моніторинг виконання поставлених завдань.

З часу прийняття Закону «Про протидію торгівлі людьми» та постанови Кабінету Міністрів України про надання статусу постраждалих від торгівлі людьми спеціальними центрами БФ «Карітас» в Івано-Франківську, Хмельницькому, Одесі і Дрогобичі здійснюється соціальний супровід підопічних Карітасу для присвоєння їм цих статусів та наданням  допомоги від держави представниками районних та міських центрів соціальних служб.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.