Тривають реколекції Папи та Римської Курії

У неділю, 9 березня 2014 р, ввечері, Папа Франциск та 80 його найближчих співробітників – керівників та працівників різних дикастерій Римської Курії, двома автобусами виїхали до містечка Аріччія, розташованого приблизно 30 км від Риму, неподалік літньої резиденції Вселенських Архиєреїв у Кастель Ґандольфо. Прибувши перед п’ятою годиною вечора до реколекційного дому Отців Паолінів «Дім Божественного Учителя», молитвою вечірні Святіший Отець та його помічники розпочали духовні вправи, тема яких – «Очищення серця».

Щоденний розпорядок духовних вправ передбачає Святу Месу, дві духовні конференції з наступною призадумою під проводом о. Анджело Де Донатіса, Літургію Годин та Євхаристійну Адорацію.  На період духовних вправ у Ватикані скасовуються всі аудієнції, також і загальна у середу. В дусі молитви й зосередження Римська Курія відзначить першу річницю понтифікату Папи Франциска, що припадає на 13 березня, адже реколекції завершаться щойно наступного дня вранці.
Як знаємо, час Великого Посту – це час приготування до Пасхи. Роздумуючи над Христовими страстями та смертю, християнин покликаний уподібнюватися до Спасителя, Який умер за нас, бути уважним до спонук Святого Духа, Який перемінює наше життя та вчитися дедалі рішучіше узгоджувати своє життя з Божою волею. Чотиридесятниця – це також нагода перевірити своє серце, звільнити його від пороків та відкритися на Божу любов.

Щоб здійснити ці кроки, людина потребує часу, присвяченого виключно на спілкування з Богом та на призадуму над своїм життям. Щоб допомогти їй у цьому, Церква рекомендує реколекції чи духовні вправи – період інтенсивнішої молитви, роздумування над Божим словом і внутрішньої та зовнішньої тиші.

Попередніми роками на початку Великого Посту такий період застанови й молитви відбувався у Ватикані. Папа Франциск, натомість, постановив, щоб Великопосні реколекції Римської Курії відбувалися поза Ватиканом. Таке рішення прийнято для того, щоб перебування у відокремленому та тихому місці, подалі від місця щоденної праці, сприяло якомога кращому зібранню духа під час звершування духовних вправ. Адже, за словами Святішого Отця, всі мають право 5 днів у році провести у молитві та зосередженні. Однак, перебуваючи у Ватикані, вислухавши проповіді, дехто повертався до виконування своїх обов’язків.

Духовні вправи разом зі своїми найближчими співробітниками Святіший Отець проводитиме в реколекційному домі «Божественного Учителя» Отців Паолінів у містечку Аріччія біля Риму під проводом монсеньора Анджело Де Донатіса із клиру Римської дієцезії, колишнього Духівника Римської Вищої Духовної Семінарії, а сьогодні – душпастиря однієї з парафій у центрі Риму та провідника духовних вправ. Реколекції завершаться вранці 14 березня.

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.