Архиєрейською Божественною Літургією у Львові розпочав роботу Синод Єпископів УГКЦ

7 вересня 2014 року в соборі Святого Юра у Львові Архиєрейською Божественною Літургією офіційно розпочалася чергова сесія Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Цього разу темою Синоду буде «Управління Божими дарами». Синод триватиме до 14 вересня в реколекційно-відпочинковому комплексі Львівської архиєпархії УГКЦ, що в Брюховичах поблизу Львова.

Участь у Богослужінні взяли владики Синоду Єпископів УГКЦ, Апостольський нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон, представники Єпископських Конференцій США, Німеччини, Франції, Італії, а також владика Філарет (Кучеров), Єпископ Львівський і Галицький УПЦ (МП). «Ваша присутність є знаком великої солідарності з нашою Церквою та українським народом у цей нелегкий час нашого державного і церковного життя», – сказав Глава УГКЦ.

Під час проповіді Блаженніший Святослав звернувся з вітальним словом і до української молоді. Адже саме цього дня до собору Святого Юра вперше привезли Хрест та Ікону світових днів молоді (СДМ). За словами Першоієрарха УГКЦ, ці реліквії є знаком єдності молоді з різних країн світу. «Українська молодь – надія нашої Церкви і народу», – додав він. Зазначимо, що з благословення владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського УГКЦ, у Львівській архиєпархії УГКЦ відбулася проща Хреста та Ікони світових днів молоді. Як відомо, СДМ відбудеться у Кракові (Польща) 2016 року. У цьому заході візьме участь Папа Римський Франциск.

Звертаючись до Євангелія, Глава Церкви зазначив, що недільна притча про виноградник підсумовує історію спілкування Бога і людини: «Господь не просто насадив виноградник. Він довірив його своїм посланцям, тобто всім тим, хто несе Його слово. Він очікує від людини плідної діяльності у своєму винограднику. Бо виноградник є власністю не людини, а Бога». Проповідник також зазначив, що  кожен, хто покликаний до праці в Божому винограднику, повинен свого часу віддати плоди його господареві.

Наприкінці Богослужіння владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, зачитав Декрет Глави УГКЦ про початок Синоду Єпископів УГКЦ.

Насамкінець владики помолилися Панахиду за Патріарха Йосифа (Сліпого). Адже саме цього дня виповнюється 30 років із дня його смерті.

Департамент інформації УГКЦ

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.