Святий Престол стурбований звинуваченнями ООН і втручанням у католицьку доктрину

Святий Престол з жалем і здивуванням прийняв Заключні зауваження Комітету ООН з прав дитини, представлені у середу 5 лютого 2014 року в Женеві, в яких різко звинувачується Ватикан щодо питань сексуальної наруги над дітьми з боку духовенства. Згаданий Комітет стверджує, що Святий Престол і далі порушує Конвенцію про права дитини. Комітет також піддав критиці Ватикан за його позиції щодо гомосексуалізму, контрацепції та абортів. Державний Секретар Апостольської Столиці, архиєпископ П’єро Паролін, запевнив, що на ці звинувачення буде сформульована належна відповідь. Святий Престол, – вказав він, – ратифікував Конвенцію ООН і старається виконувати всі її вказівки. Архиєпископ Паролін висловив здивування з приводу того, що Комітет заторкнув питання, зокрема щодо абортів, втручаючись у католицьку доктрину.

Прес-служба Ватикану оприлюднила заяву, в якій йдеться про те, що Святий Престол засуджує спробу втручатися у вчення католицької церкви про гідність людини й свободу віросповідання. Ці слова стосуються деяких пунктів Заключних зауважень 65-ої сесії Комітету ООН з прав дитини щодо рапортів Святої Столиці і п’ятьох держав (Конго, Німеччини, Португалії, Російської Федерації та Ємену) про захист неповнолітніх.

Святий Престол взяв до уваги Заключні зауваження, які будуть піддані скрупульозному розглядові та експертизі, згідно з Конвенцією та згідно із законодавством і міжнародною практикою. «Святий Престол наново підтверджує свої зобов’язання стосовно охорони й захисту прав дитини, відповідно до принципів, викладених у Конвенції про права дитини та згідно з моральними й релігійними цінностями, які подає католицька доктрина», – сказано в заяві Святого Престолу. Одночасно, Святий Престол із жалем бачить у деяких місцях Заключних зауважень спробу втручання у вчення Католицької Церкви про гідність людської особи і здійснення релігійної свободи.

Як звернув увагу архиєпископ Сільвано Томазі, представник Святої Столиці при відділенні ООН та інших міжнародних спеціалізованих інституціях у Женеві, Заключні зауваження викликають загальне враження заздалегідь написаного документу, ще перед зустріччю Комітету з делегацією Ватикану, на якій були дані точні відповіді на вказані пункти, про що зовсім не згадано в документі, або вони не були взяті до уваги.

Про це він розповів в інтерв’ю для Радіо Ватикану, наголошуючи, що документ «створює враження неактуалізованого, не враховуючи того, що останніми роками було зроблене Святим Престолом, разом із введенням визначених заходів з боку держави-міста Ватикану, а згодом у різних країнах з боку окремих Єпископських Конференцій. Таким чином, відсутня належна і актуалізована перспектива, яка містить ряд змін щодо захисту дітей, які важко знайти, на такому ж рівні заангажованості, з боку інших інституцій чи, навіть, і держав».

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.