Святий Климентій Римський повернувся на кримську землю

«Особливою є подія, яку ми переживаємо тут, у цьому маленькому храмі. Це подія повернення Папи Климента Римського на кримську землю, на якій він віддав своє життя за проповідь Христового Євангелія. Так довго ми на нього чекали і він повернувся». Саме такими словами звернувся Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, до всіх тих, які 22 липня зібралися в храмі Пресвятої Трійці у Ялті (смт Відрадне, вул. Святого Климентія, 1 – район санаторію «Прибережний»). Цей храм рік тому було споруджено завдяки жертовності родини Петра та Оксани Токач. Причиною святкового літургійного зібрання стало виставлення для публічного почитання мощів св. Климента Римського, які передав до цієї святині Блаженніший Святослав.

Центром святкувань стала Божественна Літургія, яку відслужив Блаженніший Святослав у співслужінні з Владикою Ігорем (Возьняком), Архиєпископом і Митрополитом Львівським, Владикою Володимиром (Війтишиним), Архиєпископом і Митрополитом Івано-Франківським, Владикою Миколою (Сімкайлом), Єпархом Коломийсько-Чернівецьким, Владикою Василем (Івасюком), Екзархом Одесько-Кримським, численним духовенством Одесько-Кримського екзархату та Самбірсько-Дрогобицької єпархії. У Літургії взяли участь представники монашества, велике число вірних, які прибули в цей день до Ялти з Севастополя, Євпаторії, Алушти, Сімферополя та Керчі, а також хор «Євшан» зі Львова, який своїм чудовим співом супроводжував літургійну молитву.

У проповіді Блаженніший Святослав звернув увагу на особливу роль, яку відіграв св. Климент Римський в історії становлення та розвитку Київської Церкви. «Для нас, спадкоємців Київського християнства, постать св. Климента Римського є особливо значущою, – підкреслив Глава Церкви, – тому що він є свідком єдиної і неподільної Христової Церкви першого тисячоліття, Церкви, символом якої був наслідник Апостола Петра у Римі. Він пригадує усім нам – тих, котрі є спадкоємцями Київського християнства, незалежно від конфесійної приналежності, що святий князь Володимир хрестив Русь тоді, коли Церква була ще неподільною. І до тієї єдності, до якої він закликав колись коринтян, сьогодні закликає усіх українців. Бо так само, як існує єдиний Бог у трьох Особах, так само існує єдина свята, соборна і апостольська Церква, яка здійснює проповідь Христового Євангелія у різних народах, у різних культурах».

Глава УГКЦ провів також символічну паралель між місією св. Климента Римського і тією, яку виконує УГКЦ. «Українська Греко-Католицька Церква, – сказав він, – має завдання, яке ми відчитуємо в постаті Папи Климента. Найперше, ми повинні разом свідчити оте єдине християнство, яке прийняли наші праотці у водах Дніпра. Ця Київська Церква, про яку ми так часто чуємо і говоримо, була донькою неподільного християнства і саме тому вона до сьогодні так сильно почитає Папу Климента Римського. І так само, як він проголошував правду про єдиного Бога у трьох Особах, ту саму місію переймає сьогодні і наша Церква».

Предстоятель УГКЦ висловив побажання, щоб цей маленький храм і мощі св. Климента Папи «були закликом до єдності для всіх християн, незалежно від конфесійної приналежності, тому що його культ є особливо дорогий і для православних в Україні, і для нас, греко-католиків». «Нехай він сьогодні буде тою Петровою твердинею, на якій ми далі будуватимемо єдність Христової Церкви в Україні», – наголосив Глава УГКЦ.

Завершилася Божественна Літургія урочистим многолітствієм, під час якого Блаженніший Святослав особливо подякував Владиці Василю (Івасюку) та священикам за нелегку працю становлення душпастирства УГКЦ на теренах Одесько-Кримського екзархату.

Після Літургії присутні мали можливість послухати катехизу про св. Климента Римського, яку виголосив ієрм. Юстин Бойко, студит, а також прикластися до мощів святого та помолитися про його заступництво.

Ким був св. Климентій Римський? justyn-studyt.blogspot.com

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.