«Святіший Отець Венедикт ХVІ переймався нашою Церквою», – Блаженніший Святослав

 

«Папа Венедикта ХVІ підніс нашу Церкву на якісно новий рівень, який полягає в трьох аспектах. Перше – це важливість нашої присутності в загальноцерковному діалозі, коли йдеться про такі основоположні речі, як передавання віри в сучасному світі. Друге – це участь нашої Церкви в екуменічному діалозі, яка за понтифікату Венедикта ХVІ справді перейшла на вищий щабель. А третє – це сприяння Папи в будівництві нашого патріархату, адже ми завжди декларували і прагнули його визнання», – про це сказав в інтерв’ю «Католицькому Оглядачу» Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ.

Крім того, очільник УГКЦ розповів, що після першого року його служіння як Глави Церкви відбулася приватна аудієнція, під час якої Святіший Отець «серйозно вникнув у кожне питання, так що півгодини зустрічі були дуже продуктивними і ефективними».

Першим результатом зустрічі – за словами Блаженнішого Святослава – було те, що Папа Венедикт XVI призначив його членом Папської ради у справах єдності між християнами, церковного органу, який займається питанням розвитку екуменічного діалогу, зокрема з Православними Церквами.

Крім того, за короткий період в УГКЦ було створено три нові митрополії в Західній Україні. Відтак, на прохання Синоду Єпископів УГКЦ, ієрарх УГКЦ в Аргентині, у Буенос-Айресі, дістав повноваження Апостольського візитатора для українців у всій Південній Америці: Уругваї, Парагваї, Чилі, Еквадорі, Колумбії та Венесуелі, – «тобто можливість душпастирської опіки над нашими вірними на Південноамериканському континенті».

І остання подія минулого року – створення двох нових єпархій у Західній Європі: Франції та Великобританії. «Це означає, що наша Церква перестала бути присутньою поверхово, на рівні екзархатів, а отримала свій перманентний глибокий статус у Західній Європі, як звичайна церковна структура, щоб справді можна було послужити новим нашим емігрантам. Усі ці факти показують, наскільки ми мали велику підтримку з боку Венедикта ХVІ у всіх питаннях душпастирського розвитку», – відзначив Предстоятель УГКЦ.

«Ці і ще кілька моментів показують, що Святіший Отець переймався нашою Церквою і, можливо, наперекір сподіванням якихось інших кіл, справді підтримував нашу Церкву та дбав про її розвиток і церковне життя», – резюмував Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.