Свобода і відповідальність невіддільні. Звернення Ради єпископатів ЄС з нагоди річниці завершення війни

«Той факт, що ми завдячуємо іншим нашою свободою, означає, що ці відзначення ставить нас перед обличчям нашої відповідальності. Свобода і відповідальність невіддільні. Батьки-основоположники Європи вживали це двослів’я, як джерело натхнення. Вони розуміли, що мир у Європі неможливо побудувати швидко й один раз і назавжди. Мир можливо досягнути шляхом постійного розвитку, який вимагає нашої постійної чуйності», – читаємо у зверненні, яке 8 травня 2015 р., з нагоди Дня спогадування завершення другої світової війни, оприлюднила Рада Єпископських Конференцій Європейського Союзу за підписом її Президента кардинала Райнгарда Маркса, який закликав до «безумовної пошани гідності людини», адже лише в цьому дусі Європа зможе подолати сучасні виклики.

«Чи ми займаємо позицію вимагати чогось від інших, чи стали здатними віддатися на служіння одні-одним?», – запитує автор звернення, пояснюючи, що мова йде про фундаментальне запитання, від відповіді на яке залежить підхід, з яким Європа має намір протистояти різним проблемам, які вона змушена долати сьогодні, зокрема, «спосіб, яким трактуємо біженців, які шукають захисту й підтримки в Європі» та рішення «в контексті суспільної несправедливості й напруження, що заторкують, насамперед, молодь, позбавляючи перспектив на майбутнє».

Голова Ради Єпископських Конференцій Європейського Союзу вказує на необхідність політичних рішень, які зможуть врівноважити вимоги та служіння, зазначаючи, що «саме на пам’яті про всі страждання, яких ми зазнали у Європі в минулому, ґрунтується наше переконання у тому, що кожне людське життя є цінним та унікальним. У дійсності, не лише інші потребують нас, але також ми потребуємо інших, щоб змогти поставити на місце замковий камінь» європейського дому.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.