Супроводити родини, захищати подружжя. Папа Франциск до членів Руху «Шенштатт»

Бути поруч із християнськими родинами, захищати подружжя, які ще ніколи не піддавались таким нападам, як у наш час. На цьому наголосив Папа Франциск, зустрічаючись у суботу 25 жовтня 2014 р., з представниками міжнародного католицького Руху “Шенштатт”, який 1914 року в Німеччині заснував священик Йозеф Кентенніх (1885-1968).

Приблизно 7.500 членів Шенштаттського Руху з п’ятдесятки країн світу, в який входять священики, черниці та миряни, молодь і дорослі, сім’ї й самотні люди, взяли участь в безпосередньому діалозі із Святішим Отцем, що проходив у залі імені Папи Павла VІ у Ватикані.

Папа Франциск спонтанно відповідав на питання про родинне життя, освіту, про молодь, суспільство та Церкву. Йшлося також і про питання, яким був присвячений останній Синод Єпископів про сім’ю.

«Ще ніколи, як це відбувається тепер, не нападали на християнську сім’ю, на подружжя, – сказав Папа. – Нападають безпосередньо, конкретно. Сім’я піддається гонінням, знищенню, применшуючи її до рівня асоціації. Сім’єю називають будь-який зв’язок. Скільки зранених і розбитих родин, скільки релятивізму в розумінні таїнства шлюбу! Коли подивитись з соціологічної точки зору, з точки зору людських цінностей, з точки зору католицького таїнства подружжя, то бачимо, що це – сімейна криза. Криза, бо з усіх боків завдається ударів сімейному життю і важко його раниться».

Святіший Отець закликав замислитись на сучасною дійсністю, в якій знецінюється Святе Таїнство Подружжя, воно применшується до певного обряду, до суспільного факту, який не є подружжям. Тому потрібно бути поруч із християнськими родинами, захищати подружжя, приділяти відповідну увагу приготуванню до шлюбу, духовно супроводити родини, щоб вони могли подолати кризи та сімейні драми.

Папа Франциск заохотив членів Руху “Шенштатт” і далі відважно виходити на периферії людського існування, щоб звіщати Господа Ісуса, а для цього потрібно бути вірогідними свідками Христа.

Святіший Отець також пригадав про важливість молитви, вказуючи на Пречисту Діву Марію, як на зразок, наголошуючи, що не можемо зростати у вірі без допомоги Пресвятої Богородиці. «Марія – це Мати. Церква без Марії є сиротинцем», сказав Папа.

Закінчуючи зустріч, Папа поблагословив Хрести Єдності, що є одним із символів цього руху, закликаючи учасників Шенштаттського Руху бути місіонерами на всіх п’яти континентах світу.

Текст із сайту Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.