Папа до Церков Європи: Сучасні виклики вимагають спільної відповіді

На виклики, які сьогодні стоять перед християнами Європи, вказав Папа Франциск, зустрічаючись у четвер, 7 травня 2015 р., з членами Спільного Комітету Ради Єпископських Конференцій Європи та Конференції Європейських Церков, наголошуючи на необхідності долати існуючі поділи між Христовими послідовниками. Зважаючи на те, що згадані організації представляють практично всі конфесії континенту, ці слова можна вважати зверненими до всіх Церков і церковних спільнот Європи.

«Протягом довшого часу християни цього континенту воювали одні з одними. Дякувати Богові, сьогодні ситуація дуже відмінна. Екуменічний рух дав змогу Церквам і Церковним спільнотам Європи зробити великі кроки на дорозі примирення та миру», – сказав Глава Католицької Церкви, і, згадавши деякі напрацювання «плідної співпраці» між КЄЦ та РЄКЄ, зауважив, що ці починання «є причиною великої надії на подолання поділів, одночасно усвідомлюючи, наскільки ще довгим є шлях до повного і видимого сопричастя між віруючими у Христа».

У світлі Декрету Другого Ватиканського Собору про екуменізм «Unitatis redintegratio», який стверджує, що поділ між християнами «завдає шкоди найсвятішій справі звіщення Євангелія кожному створінню», Папа вказав на те, що це стає особливо очевидним, «коли Церкви й Церковні спільноти в Європі представляють відмінне бачення щодо важливих антропологічних та моральних питань». У цьому контексті він побажав, аби не забракло  і щоб були плідними «нагоди для спільної призадуми у світлі Святого Писання та спільного передання», адже у спільному спогляданні Ісуса можливо «знайти спільні відповіді на запитання, які сучасне суспільство ставить перед християнами».

«Сьогодні Церкви й Церковні спільноти в Європі стоять перед необхідністю долати нові й вирішальні виклики, на які можуть дати ефективну відповідь лише тоді, коли промовлятимуть одним голосом», – наголосив Святіший Отець, вказуючи, наприклад, на законодавчі ініціативи, які в ім’я «неправильно зрозумілої» толерантності, забороняють громадянам «вільно висловлювати та мирним і законним способом здійснювати свої релігійні переконання». Ще одним викликом, перед обличчям якого християни покликані співпрацювати, «щоб поширювати солідарність та гостинність» Папа назвав «міграцію, часто трагічну, тисяч людей, які втікають від війн, переслідувань та бідності».

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.