«Сьогодні у світі існує спокуса позбутися всього, що святе…» – с. Луїза Цюпа під час ХІІІ Генеральної асамблеї Синоду Єпископів

«Катехиза – це не тільки передавання доктрини, а й особистий стосунок, тому катехити насамперед мусять самі зустрітися з Христом, щоб нести Його до інших; вони повинні особисто відповісти на Його заклик»,- сказала с. Луїза Цюпа, СНДМ, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, що є серед експертів ХІІІ Генеральної асамблеї Синоду Єпископів, в інтерв’ю для радіо «Ватикан».

Сестра Луїза розповіла також і про виклики, які ставить сьогодні нова євангелізація перед катехитичною сферою. На її переконання, катехити, передусім, мають намагатися зустрітися з живим Христом, з Євангелієм, яке особисто промовляє до кожної людини; вони повинні давати вірогідне, палке і жваве свідчення життям, бо «це Добра Новина, яку треба звіщати в наші часи». «Разом із тим вони покликані відповісти на заклик плекати довіру, який посилає Церква і до якого запрошує Христос – і це посланництво треба здійснювати вже сьогодні. Треба нести живого Христа, щоб катехиза була не тільки розповіддю про історичні події, а й свідченням життя, що випливає із власного досвіду зустрічі з воскреслим Христом», – прокоментувала експерт ХІІІ Генеральної асамблеї Синоду Єпископів.

Крім цього, с. Луїза зауважила, що ми живемо в епоху технологічного прогресу, тому для євангелізації потрібно вживати всі можливі засоби. «Це правда, що віра приходить із слухання, – вважає черниця, – але існує також око, яке бачить, яке сприймає і приймає, яке розуміє символіку та красу, що говорить також і про живого Бога».

Сестра служебниця підкреслила, що в наші часи існує певна боязливість свідчити свою віру, що є одним із викликів сучасності, бо «існує спокуса позбутися всього, що святе».

За її словами, у світі також існує спокуса релігійного релятивізму, тобто що «всі філософські ідеї, всі системи вірувань є однаковими, бо нечітко представляють існування якоїсь вищої сили». «З цим треба боротися, починаючи з сім’ї. Сьогоднішня родина переживає кризу, переживають кризу і парафії, де народжується нове життя в Христі. Саме парафії повинні допомагати зростати в новому житті в Христі, у духовній сфері. Тому катехизація повинна виходити назустріч людям, щоб дати їм можливість глибше пізнати Христа і жити в Ньому», – наостанок додала с. Луїза.

 

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.