Сімдесят п’ята річниця відходу у вічність Папи Пія ХІ

Сімдесят п’ять років тому, 10 лютого 1939 року, перестало битися серце Папи Пія ХІ, в миру Акілле Ратті, відомого, насамперед, підписанням 11 лютого 1929 року Латеранських Угод та, серед іншого, заснуванням Ватиканського Радіо, яке він сам урочисто відкрив 12 лютого 1931 року.

Акілле Ратті народився 31 травня 1857 року та був четвертою дитиною в родині власника ткацької мануфактури в місцевості Дезіо на півночі Італії. Ставши священиком, викладав у богослов’я у семінарії, згодом став Префектом Амброзіянської Бібліотеки – важливої культурної інституції Міланської Архидієцезії, звідки Папа Пій Х покликав його працювати у Ватиканській Бібліотеці, Префектом якої він став 1914 року, за понтифікату Венедикта XV. Після першої світової війни Папа призначив його представником Апостольської Столиці в повоєнній Польщі, Прибалтиці та Східній Європі.

У червні 1921 року архиєпископ Ратті ненадовго очолив Міланську Архидієцезію, адже 6 лютого 1922 року, у четвертий день Конклаву, був обраний Наступником святого Петра, прийнявши ім’я «Пій ХІ». Сімнадцять років його понтифікату були позначені змаганнями за утвердження прав Церкви, її свободи та незалежності, протистоянням тоталітарним режимам, зокрема, засудженням нацистського расизму та комуністичної ідеології.

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.