Папа: молімося, щоб це Різдво вчинило нашу Церкву відкритою на Божий дар

У п’ятницю, 19 грудня 2014, коли Церкви, що слідують за юліанським календарем, урочисто вшановують пам’ять святого Миколая Чудотворця, Папа Франциск очолив останню у цьому році Святу Месу з вірними у каплиці резиденції «Дім Святої Марти» у Ватикані. У проповіді Глава Католицької Церкви поставив головний акцент на представлене у Христовому Різдві «нове Створіння», яке оновить все, що існує.

Коментуючи біблійні уривки цього дня, Вселенський Архиєрей звернув увагу слухачів на двох жінок, які спершу були неплідними, а потім, у чудесний спосіб, привели на світ великих постатей: Самсона та Івана Христителя. Для тогочасних ізраїльтян безплідність вважалась прокляттям. Перечитуючи Святе Письмо, маємо нагоду довідатись про багатьох безплідних жінок Старого Завіту, які відчули на собі Боже чудо і стали матерями. На думку Святішого Отця, Церква вказує нам на цей знак безплідності перед народженням Божого Сина; Церква прагне, щоб ми задумались над «неплідністю людства». Коли людство є уже виснаженим і не має сил йти вперед, сходить Божа благодать і воплочується Божий Син, приносячи спасіння. Таким чином, старе створіння дає місце новому. Ми очікуємо на Того, Хто зможе відновити усе, що існує, ми чекаємо на Божу новизну. А це не що інше як Різдво! Папа наголосив, що повчанням цих біблійних текстів є те, щоб, подібно до матерів Самсона та Івана Предтечі, також і ми відкрились на дію Святого Духа, без Якого ми ні на що не здатні, без Нього ми залишимось безплідними.

Папа теж зазначив, що дуже часто Церква, тобто спільнота християн, є безплідною; вона стає матір’ю лише тоді, коли відкривається на Божу новизну, на силу Святого Духа. Церква є матір’ю, а не підприємцем. Проповідник закликав молитись за Церкву, щоб Господь вилікував Свій народ від багатьох неплідностей, зокрема, від неплідності егоїзму, влади… Коли Церква починає вважати, що може усе, коли починає оволодівати сумліннями людей, то сходить на дорогу фарисеїв та садукеїв і стає неплідною. «Молімося, щоб це Різдво вчинило нашу Церкву відкритою на Божий дар, щоб вона дозволила Святому Духові Її здивувати і щоб була Церквою, яка народжує дітей, Церквою-Матірю», – наголосив Єпископ Риму.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.