Розпочав роботу Синод Єпископів УГКЦ

«Цією Божественною Літургією ми, єпископи Української Греко-Католицької Церкви, розпочинаємо наш Синод», – сказав 11 серпня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

Синод відбуватиметься у Києві з 11 по 18 серпня 2013 року. Головна тема Синоду – «Українська Греко-Католицька Церква і нова євангелізація».

Блаженніший Святослав наголосив, що початок цього Синоду розпочинається «в історичну хвилину, яка вже ніколи не повториться». «Ми молимося в Патріаршому соборі, який, наче наречена, готується до шлюбу – чекає свого освячення. Подивіться, який він світлий і білий…» – звертався Предстоятель Церкви до єпископів та мирян.

Говорячи про тему Синоду, Глава УГКЦ зазначив, що центральним питанням буде, як сьогодні «зробити зрячою сучасну людину, як нам ділитися вірою, як нам, віруючим ХХІ століття, провідувати Слово Боже в сучасній культурі».

Блаженніший Святослав попросив вірних греко-католиків молитися за Синод. «Молімося, щоб Дух Святий, незважаючи на наші гріхи та немочі, діяв на цьому зібранні єпископів, щоб ми могли прийняти добрі синодальні рішення, щоб ця зустріч єпископів була часом особливої присутності між нами воскреслого Христа, – того Христа, мозаїку якого бачимо на фасаді Патріаршого собору. Нехай Пречиста Діва Марія буде нашою учителькою та провідницею в проповіді Божого Слово сучасній людині», – сказав проповідник.

За його словами, Синод молитиметься до Ісуса Христа, щоб Він благословив нас, наш народ, нашу Церкву, нашу державу, щоб ми були віруючим і повноцінним народом, а відтак промовляли словом віри до своїх ближніх.

Наприкінці Богослужіння, згідно з церковним правом, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду, зачитав Декрет про скликання чергового Синоду Єпископів УГКЦ.

Апостольський нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон зазначив, що він, як представник Папи, «має за честь» стояти поруч з вірними греко-католиками перед троном Божої Величі, щоб благати про дар Святого Духа для обговорення справ Синоду, який сьогодні розпочинається. Він також «запевнив у благословенні Святішого Отця» усіх греко-католиків, праці Синоду, святкування ювілею 1025-річчя Хрещення Русі-України та посвячення Патріаршого собору.

На завершення Літургії Блаженніший Святослав, користуючись нагодою, представив вірним кожного з єпископів, хто вже прибув на Синоду.

Члени Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви на чолі з Предстоятелем УГКЦ Блаженнішим Святославом (Шевчуком) у Патріаршому cоборі Воскресіння Христового молилися до Святого Духа. «Молебень до Святого Духа показує духовну природу того зібрання, яке ми називаємо Священним Синодом Єпископів УГКЦ.

Церква хоче цим підкреслити, що рішення, що їх прийматимуть єпископи, мають на меті здійснювати не людські, а Божі плани. Але для того, щоб пізнати Божі плани щодо нашої Церкви, потрібна поміч Святого Духа. Саме тому на початку синодальних засідань ми збираємося разом, щоб призивати благодать і просвітлення Святого Духа. Ми проситимемо, щоб Бог дав нам мудрість шукати Його волі й силу здійснювати те, що Він від нас і від нашої Церкви хоче», – наголошує владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Після Молебню єпископи склали присягу про нерозголошення питань, які обговорюються під час роботи Синоду. «Часом через необережні висловлювання може постраждати якесь добре діло чи особа. Тому цією присягою ми наче випереджаємо такі речі», – зазначає він.

Присягу про нерозголошення таємниці склали також священики та монахині, які матимуть доступ до синодальних обговорень.

Усі інші загальноцерковні питання, за словами Секретаря Синоду, будуть надбанням вірних. «Бо Синод не є якимось закритим зібранням. А це є зібрання людей, яким доручено провід у Церкві і які хочуть якнайкраще послужити Церкві та людям. Ми щодня повідомлятимемо про ті теми, які обговорюватимуть владики», – запевнив владика Богдан.

 

Департамент інформації УГКЦ

Довідка:

Синод Єпископів УГКЦ є найвищим законодавчим, судовим і керівним органом Церкви. Іншими словами, Синод є найвищою інстанцією з будь-яких питань, що стосуються життя помісної Церкви.

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.