Прощання з владикою Юліаном Вороновським у Свято-Успенській Унівській лаврі

“Владико Юліане, ми дякуємо тобі за всі роки молитви, служіння і терпіння”

Такими словами 5 березня в богослужбовій каплиці на подвір’ї Свято-Успенської Унівської лаври попрощався Блаженніший Святослав із першим єпископом Самбірсько-Дрогобицької єпархії та архимандритом монахів Студійського уставу – владикою Юліаном (Вороновським).

Цього дня Глава УГКЦ відслужив заупокійну Літургію за душу покійного архиєрея. З ним співслужили: владика Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Тарас (Сеньків), Апостольський адміністратор Стрийської єпархії, та владика Леон (Малий), Єпископ-помічник Львівської архидієцезії РКЦ в Україні. Близько 200 священиків та кілька тисяч вірних прибули до Унева молитовно провести в останню дорогу свого духовного батька. На Богослужінні був Петро Колодій, Голова Львівської обласної ради, разом із членами депутатського корпусу. Про це повідомляє прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

“Життя Преосвященного владики було життям відданого і дбайливого пастиря, який життя своє віддає за овець”, – наголосив під час проповіді владика Ярослав. За словами єпископа, владика Юліан завжди був добрим пастирем: не лякався і не втікав перед тими, хто хотів знищити Христове стадо. Те, що він став священиком, а тим більше єпископом, в умовах підпілля і переслідувань, свідчило про його готовність пожертвувати для Христа і його Церкви усім, навіть власним життям (див. повний текст проповіді).

Наприкінці Божественної Літургії Блаженніший Святослав висловив подяку всім вірним, що взяли участь в заупокійних богослужіннях. Від імені всієї Церкви Глава УГКЦ подякував владиці Ярославу, теперішньому Єпарху Самбірсько-Дрогобицькому, який, “як відданий син, довгі роки служив владиці Юліанові, виконуючи уряд єпископа-помічника, відтак коад’ютора та наступника на святительскому престолі та ділячи з ним усі радості й смутки, усі його болі і всі перемоги”. Сердечну подяку Блаженніший Святослав висловив духовенству, монашеству та вірним Самбірсько-Дрогобицької єпархії, які співдіяли з владикою в розбудові єпархії та допомагали нести хрест архиєрейського служіння в роки становлення цієї молодої церковної структури. Рівно ж Предстоятель УГКЦ подякував ректорату й семінаристам Дрогобицької духовної семінарії за служіння і любов, які вони щоденно виявляли покійному. Слова вдячності Блаженніший Святослав скерував лікарям, які турбувалися про здоров’я владики Юліана. Відтак Глава УГКЦ поцінував послугу християнської любові, яку виявили покійному архиєрею отці й брати Студійського уставу, а також сестри студитки Свято-Покровського монастиря.

Ієромонах Теодор (Мартиняк), ігумен Свято-Успенської лаври, зазначив, що впродовж п’яти днів заупокійних відправ усі мали нагоду пережити духовні реколекції, адже покійний архиєрей «мовчки промовляв до нас слова життя вічного». «Сьогодні всім від імені Владики Юліана хочеться промовити те слово, яке він часто говорив за життя: “Дякую”. Сьогодні владика усіх нас обіймає і цілує, як він це часто робив, кажучи: “Моя дитино!”», – додав ігумен монастиря, де Владика Юліан провів останній період свого життя.

Не стримав сліз владика Йосиф (Мілян), промовляючи прощальні слова на монашому цвинтарі на Чернечій горі, незадовго до того, як тіло покійного архиєрея було передане землі. «Ми часто заглиблені у своє: думку, гонор, посади, амбіції, вищість; стільки покладаємо даремного труду, щоб довести комусь, що вартуємо чогось у цьому світі», – сказав владика Йосиф. «Йому ж вдавалось впродовж свого життя йти золотою серединкою між власним і Божим». За словами проповідника, владика Юліан все, що міг зробив для своєї Церкви і свого народу, ставши справжнім священиком-слугою на зразок Христа.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.