Програма паломництва Папи Франциска до Святої Землі

У Ватикані оприлюднено програму ІІ Апостольської подорожі Папи Франциска – паломництва до Святої Землі з нагоди 50-річчя зустрічі у Єрусалимі Папи Римського Павла VI та Константинопольського Патріарха Атенагораса, яке триватиме 24-26 травня 2014 року.

Подорож розпочнеться у суботу, 24 травня, вранці, коли о 8:15 місцевого часу з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно Святіший Отець вилетить до міжнародного аеропорту Амману – столиці Йорданії. Церемонія привітання відбудеться у королівському палаці, опісля Папа здійснить візит ввічливості до Їх Величностей Короля та Королеви Йорданії. Далі відбудеться зустріч з представниками йорданської влади, під час якої Глава Католицької Церкви виголосить промову.

Ввечері, о 16-й годині місцевого часу, Наступник святого Петра очолить Святу Месу на міжнародному стадіоні в Аммані, після якої від’їде до біблійної місцевості «Витанія Зайорданська», на місце Хрищення Ісуса в Йордані, після відвідин якого в місцевій римо-католицькій церкві відбудеться зустріч з біженцями та молоддю з особливими потребами.

У неділю, 25 травня, вранці Папа попрощається з Йорданією і з міжнародного аеропорту Амману гелікоптером вилетить до Вифлеєму. Церемонія привітання відбудеться у Президентському Палаці, після якої Глава Католицької Церкви здійснить візит ввічливості до Президента Палестинської держави та зустрінеться з представниками влади. Об 11:00 місцевого часу Наступник святого Петра очолить Святу Месу на Площі Ясел у Вифлеємі, яка завершиться проказуванням молитви «Ангел Господній».

Після обіду разом з палестинськими сім’ями у місцевому францисканському монастирі, Папа відвідає місце народження Ісуса Христа, зустрінеться з дітьми з таборів біженців та о 16:00 гелікоптером відлетить до міжнародного аеропорту «Бен-Гуріон» в Тель-Авів, столиці Ізраїлю, де відбудеться церемонія привітання.

Прибувши гелікоптером до Єрусалиму, Єпископ Риму матиме приватну зустріч з Константинопольським Патріархом в Апостольській Делегатурі в Єрусалимі, де відбудеться підписання спільної декларації. Опісля в базиліці Гробу Господнього відбудеться екуменічна зустріч, приурочена 50-річчю першої зустрічі Папи Римського та Константинопольського Патріарха, після завершення якої у резиденції Латинського патріарха Єрусалиму відбудеться вечеря за участю патріархів та єпископів.

Першою подією понеділка, 26 травня, буде візит Глави Католицької Церкви до Великого Муфтія Єрусалиму, далі – відвідини «Стіни Плачу», покладання квітів та монументальному кладовищі «Гора Герцля», відвідини меморіалу «Яд-Вашем», візит ввічливості до Верховних Рабинів Ізраїлю. Опісля відбудуться урядові зустрічі – візит ввічливості до Президента Ізраїлю в президентському палаці та приватна зустріч з Прем’єр-міністром.

Ввечері Папа Франциск здійснить приватний візит до патріарха Вартоломея І, при православному храмі на Оливній Горі, опісля зустрінеться з священиками, чернецтвом та семінаристами, а о 17:20 очолить Святу Месу разом з єпископатом Святої Землі на місце Тайної Вечері в Єрусалимі. Звідти Святіший Отець від’їде до міжнародного аеропорту «Бен-Гуріон», де відбудеться церемонія прощання.

Текст із сайту Радіо Ватикану

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.