
Привітальне слово учасникам конференції від глави УГКЦ Святослава (Шевчука) зачитав старший викладач кафедри богослов’я УКУ о. д-р Володимир Ждан: «Вже більше як 20 років відновлена діяльність богословських навчальних закладів нашої Церкви в Україні, весь цей час у їхніх стінах викладають богослов’я, – йдеться у зверненні Патріарха. – Цей період визначається тим, що, окрім приготування до пасторальної праці у парафіях, сформувалось коло осіб, які бажають науково осмислювати життя і діяльність Церкви сучасності».
З цього приводу Глава УГКЦ висловив переконання, що праця богословів принесе добрий плід і їхні наукові досягнення можуть стати підґрунтям для написання підручника із пасторального богослов’я УГКЦ, який допоможе Церкві належно діяти в умовах сучасності. «Заохочую вас до цього спільного діла», – зазначив у вітальному слові Блаженніший Святослав (Шевчук).
Апостольський адміністратор Стрийської єпархії УГКЦ владика Тарас (Сеньків) зокрема зазначив: «У нашій Церкві починає утверджуватися думка, що пастирське богослов’я – це синтетична дисципліна, яка об’єднує усі ділянки богословських напрацювань. Це нова дисципліна, яку дозволю собі порівняти із поняттям нової євангелізації. Адже пасторальне богослов’я – це будь-яка діяльність Церкви. Однією із функцій пасторального богослов’я є глибокий аналіз, позбавлений суб’єктивізму, основою якого є Святе Письмо».
Про трактування пасторального богослов’я на філософсько-богословському факультеті УКУ як апогею, у якому гармонійно переплітаються літургіка, канонічне право, догматика, патристичне богослов’я, розповів декан філософсько-богословського факультету Роман Завійський: «У пасторальному богослов’ї дисципліни богословської формації зливаються воєдино і мають прикладне значення. Очевидно, що не можна займатися пасторальним богослов’ям без глобального контексту, тобто нової євангелізації, до якої закликає Святіший Отець».
Декан також додав, що заохота Глави УГКЦ створити підручник є важливим стимулом і кроком у поступі: «Окрім того, на факультеті ми готові створювати спеціалізовані програми, зокрема ліценціат з пасторального богослов’я. Для цього потрібна консолідація кадрів». Д-н Роман Завійський закликав студентів-богословів та семінаристів працювати і писати у цій галузі, бо кожен наступний крок буде більшим від попереднього.
Також на конференції відбулась презентація «Душпастирського катехитичного порадника» та проекту душпастирської інструкції УГКЦ «Добрий пастир».