Про методи розпізнавання плідності говорили у Львові

16 квітня 2013 року в Українському католицькому університеті відбулася конференція, присвячена тематиці важливості методів розпізнавання плідності в житті християнського подружжя. Під час конференції доповідали провідні спеціалісти в галузі гінекології та методів розпізнавання плідності.

Розпочалася зустріч, ініційована представниками Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я та Комісії УГКЦ у справах родини, Молебнем до Богоматері за участю владики Дмитра (Григорака), голови Синодального комітету подружжя та сім’ї. Про виклики, які стоять перед Церквою у зв’язку із захистом життя, доповідав о. д-р Андрій Логін, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я. На його думку, статевість є тією формою життєдіяльності людини, яку для сучасного християнина найважче підпорядкувати авторитету Бога. Це пов’язано із впливом на формування сумління людини низки негативних факторів (матеріалістичний світогляд, доступність контрацептивних засобів, вплив ЗМІ, що спотворюють значення статевого життя і т. п.); ще ненароджене людське життя стає заручником обставин іншої людини. «Для Церкви така ситуація є справжнім викликом. І таке протиставлення віруючої людини Творцеві в цій ділянці життя спричиняє моральну кризу її взаємин із Богом. Адже Церква вбачає у пошануванні недоторканності людського життя один із критеріїв живої християнської віри», – сказав під час своєї доповіді священик. За його словами, цього року, який є Роком віри в Католицькій Церкві і водночас Роком дияконії в УГКЦ, є добра нагода осмислити нові шляхи утвердження і оживлення чесноти віри в ділянці захисту права на життя ненароджених.

У своїй доповіді про погляд Церкви на дар участі людини в зародженні нового життя о. Богдан Тимчишин, голова Комісії УГКЦ у справах родини, представив основні документи Католицької Церкви, які говорять про це. «Церква вчить, що подружжя не повинно активно протидіяти плідності чи відокремлювати плідність від тілесної єдності. Адже це є виявом неповаги до великого дару Творця. І причиною заклику Церкви до використання подружніми парами методів розпізнавання плідності є те, що він співдіє з природою життя. Богословсько-антропологічне трактування цих методів полягає в тому, що воно зберігає всі чотири характеристики: свободу, цілісність, вірність і плідність. Натомість використання штучних контрацептивів не може бути цілісним, бо відкидає плідність», – зауважив о. Богдан.

Крім цього, прозвучали доповіді Стафана Дмитришина, співпрацівника Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, про поширення контрацептивної ментальності, Олесі Куки, інструктора з методів розпізнавання плідності, про сутність МРП, Галини Дацко, лікаря акушера-гінеколога, про вплив контрацепції на репродуктивну сферу подружжя. Наостанок відбулася презентація напротехнологій, які є новими можливостями в подоланні неплідності, та зустріч із майбутніми інструкторами МРП.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.