Постанови Шістдесят сьомої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Шістдесят сьома сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася в Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах 29-30 квітня 2015 року.

ПОСТАНОВИ

Шістдесят сьомої сесії Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ,
29-30 квітня 2015 року Божого, Львів-Брюховичі

Для забезпечення належного рівня душпастирської опіки осіб, постраждалих від посттравматичного стресового розладу:

А. Доручити Комісії з питань душпастирства охорони здоров’я:

1) укласти програму вишколу духовенства для кваліфікованого душпастирства таких осіб;

2) розробити програму просвітництва, яка б допомагала вірним усвідомлювати цю проблематику;

3) підготувати посібник «Аптечка невідкладної духовно-психологічної допомоги» для осіб, які потерпають від цього розладу.

Б. Рекомендувати єпархіальним єпископам створення та підтримку діяльності центрів духовно-психологічного порадництва в єпархіях та екзархатах Верховного Архиєпископства.

Затвердити на трирічний випробувальний термін Положення про порядок підготовки та розгляду синодальних документів.

Для належного відзначення Тисячоліття переставлення святого рівноапостольного Великого київського князя Володимира:

А. Поблагословити проведення 12 червня 2015 року Божого Всеукраїнської науково-практичної конференції семінарій УГКЦ на тему «Християнство в Україні: реалії, виклики, перспективи» і 13-14 червня 2015 року Божого прощі семінаристів УГКЦ до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

Б. Поблагословити таку програму святкувань:

1) на парафіяльному рівні: доручити отцям-душпастирям відслужити торжественні Богослужіння в неділю, 26 липня 2015 року Божого, з відновленням хресних обітів, Чином освячення води й виголошенням на сугубій єктенії такого прохання: «Господи, Ти дав хрест свій святий просвітителеві нашому Володимирові як могутню зброю, якою він сподобився нас до віри у Тебе, єдиного Бога істинного, привести, і нині молитвами його і силою хреста Твого мир довгоочікуваний подай народу нашому, примири і від зовнішнього ворога захисти, молимося Тобі милостиво, вислухай і помилуй»;

2) на загальноцерковному рівні: запросити отців-душпастирів із прочанами на соборну Архиєрейську Літургію, яка відбудеться у вівторок, 28 липня 2015 року Божого, в соборі Воскресіння Христового в Києві, з відновленням хресних обітів, Чином освячення води у Дніпрі та молитвою за Україну (початок об 11.00).

Для підтримки та розвитку ініціативи Конференції Єпископату Польщі щодо налагодження парафіяльного партнерства:

1) висловити вдячність єпископату Римо-Католицької Церкви в Польщі за таку ініціативу;

2) сформувати групу єпископів Української Греко-Католицької Церкви для контактів з єпископатом Римо-Католицької Церкви в Польщі у такому складі: владика Тарас (Сеньків), владика Василь (Тучапець), владика Йосафат (Говера), владика Венедикт (Алексійчук);

3) призначити владику Василя (Тучапця) координатором парафіяльного партнерства між Українською Греко-Католицькою Церквою та Римо-Католицькою Церквою в Польщі.

Висловити вдячність від імені Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства всім капеланам УГКЦ, які пройшли і проходять служіння в зоні Антитерористичної операції (АТО).

Просити Блаженнішого Святослава, щоб доручив Літургійній комісії УГКЦ опрацювати Требник для капелана та оновлений молитовник для військовослужбовців (зокрема й російською мовою).

Шістдесят восьму сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви провести у червні 2015 року Божого.

Ці постанови набирають чинності 13 травня 2015 року Божого

Голова Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства
Української Греко-Католицької Церкви

+ Святослав

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.