Послання Папи Венедикта XVI з нагоди Дня молитви за покликання 2013

«Коли Ісусів учень приймає Боже покликання, щоб посвятитися в священичому служінні чи богопосвяченому житті, то проявляється один з найдозріліших плодів християнської громади, який допомагає з особливою довірою та надією дивитися в майбутнє Церкви та її євангелізаційної праці», – пише Папа Венедикт XVI у нещодавно оприлюдненому посланні з нагоди Всесвітнього дня молитви за покликання, який відзначатиметься 21 квітня 2013 року на тему: «Покликання – знак надії, що ґрунтується на вірі», повідомляє Радіо «Ватикан».

У контексті Року віри та 50-річчя Другого Ватиканського Собору, Святіший Отець вказує на важливість покликань до священства та богопосвяченого життя, пригадуючи, що вони «народжуються з досвіду особистої зустрічі з Христом, зі щирого довірливого діалогу з Ним, пізнаючи Його волю. Папа пояснює, наскільки необхідно «зростати в досвіді віри, розуміючи її, як глибокі взаємини з Ісусом». Важливу роль у сприянні цій зустрічі з Богом, за його словами, відіграють церковні спільноти та самі ж священики.

Венедикт XVI заохочує призадуматися над цінністю особистого молитовного життя, як також спільнотної молитви. «Глибока та постійна молитва, – пише він, – спричиняється до зростання віри християнської спільноти, завдяки завжди поновлюваній впевненості у тому, що Бог ніколи не залишає Свій народ, що Він його підтримує, пробуджуючи особливі покликання, тобто – до священства та богопосвяченого життя, – щоб вони були знаками надії для світу».

Папа пригадав, що непохитною основою будь-якої надії є те, що Бог ніколи не залишає нас самими, як також є вірним даному слову. «Надія, – зазначає він, – є очікуванням чогось позитивного на майбутнє, але також вона повинна підтримувати наше теперішнє, нерідко позначене невдоволенням та безуспішністю». Однак, Божа любов «іде іноді немислимими стежками, але завжди досягає тих, які дають себе знайти». І саме ця любов, «повністю об’явившись у Христі, – пише Венедикт XVI, – ставить запитання перед нашим існуванням, вимагає відповіді про те, що кожен хоче зробити зі своїм життям, про те, що кожен з нас готовий поставити на карту, щоб здійснити його у повноті».

Святіший Отець висловлює побажання, щоб «не забракло ревних священиків, які умітимуть супроводити молодь» на їхньому, іноді тернистому та похмурому шляху, допомагаючи розпізнати Христа – Дорогу, Істину та Життя, щоб юнаки і дівчата, у свою чергу, «серед багатьох поверхневих та проминаючих пропозицій, уміли розвивати уважність до цінностей, до високих цілей, до радикальних рішень на служіння ближнім слідами Ісуса».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.