Послання Папи Франциска з нагоди 100 Всесвітнього дня мігранта та біженця

Мігранти та біженці не є пішаками на шахівниці людства. На цьому наголосив Папа Франциск у своєму першому Посланні з нагоди Всесвітнього Дня мігрантів та біженців. Встановлений Папою святим Пієм Х у 1914 році День мігранта та біженця відзначатиметься всоте. Його відзначення відбувається щороку у другу неділю після урочистості Епіфанії, і 2014 року припадає на 19 січня.

«Мігранти та біженці – на шляху до кращого світу», – такою є тема Послання Святішого Отця з нагоди 100 Всесвітнього Дня мігрантів та біженців. Вселенський Архиєрей викриває такі явища, яка використання та торгівля людьми, закликає країни світу шукати спільні відповіді на виклики, породжені міграцією, як також змінювати поведінку: від пересудів та страху до культури зустрічі.

В епоху глобалізації явище міграції, на думку Папи Франциска, вимагає нового, чесного та дієвого підходу, починаючи від міжнародної співпраці та духа глибокої солідарності й співчуття. Надія на кращий світ є спільною для всього людства, а тому потрібно працювати над тим, «щоб у ньому для всіх були гідні умови життя». «Світ, – додає Святіший Отець, – може покращитися лише тоді, коли першочергову увагу звернено на людину, коли розвиток людини є цілісним, враховуючи усі виміри, включаючи також і духовний, коли існує здатність перейти від культури відходів до культури зустрічі й гостинності».

Мігранти та біженці «не є пішаками на шахівниці людства», – пише Папа. Мова йде «про дітей, про чоловіків та жінок, які залишають чи змушені залишити свої домівки з різних причин». І дуже часто замість «солідарності та прийому» вони зустрічають відкинення, дискримінацію, чорний ринок надужиття, болю та смерті. «Особливо тривожними, насамперед, є ситуації, в яких міграція є не просто вимушеною, але здійснюваною шляхом різних способів торгівлі людьми та захоплення у рабство», – читаємо у посланні.

За словами Святішого Отця, сьогодні стала надзвичайно поширеним явищем рабська праця, і Церква не має права мовчати перед обличчям нужди, втікаючи від якої, мільйони людей, сподіваючись знайти сповнення своїх очікувань, «часто зустрічають ще більшу недолю, яка ранить їхню людську гідність». Посилаючись на заклики свого попередника Венедикта XVI, Папа Франциск знову закликав до тісної співпраці між країнами походження та країнами прийняття мігрантів. Адже «жодна країна самотужки не може дати собі раду з явищем», яке заторкує всі континенти.

У цьому контексті Святіший Отець вказує на необхідність докладати зусилля для створення «кращих економічних умов на батьківщині, так щоб еміграція не була єдиною можливістю для того, хто шукає миру, справедливості, безпеки та повної пошани людської гідності». Бо ж «створення нагод для праці в місцевих економічних системах допоможе уникнути розділення сімей, гарантуючи спокій і стабільність».

Врешті, Папа закликає відкинути пересуди та страх, які впливають на сприйняття явища міграції, і в цьому контексті вказує на «велику відповідальність», яка лежить на засобах суспільної комунікації і полягає в тому, щоб «викривати фальшиві стереотипи, коректно інформувати про помилки деяких, але також описувати чесність та великодушність більшості» мігрантів. «В обличчі кожної людини, – підсумовує Святіший Отець, – є відбиток Божого обличчя. І не критерії ефективності, продуктивності, суспільного стану, етнічної чи релігійної приналежності лежать в основі гідності особи. Нею є факт створення на Божі образ і подобу. Ось чому мігрант не є лише проблемою, яку слід розв’язати, але братом, якого слід прийняти».

А звертаючись до мігрантів та біженців, Папа Франциск побажав, щоб за прикладом Пресвятої Родини з Назарету, яка була змушена втікати до Єгипту, також і в їхніх серцях не згасала впевненість у тому, що Бог ніколи їх не залишить.

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.