Попереджено провокацію на кордоні нашої країни

Завдяки оперативній дипломатичній роботі Президента України попереджено провокацію з боку Російської Федерації на кордоні нашої країни. Про це в ефірі Першого Національного телеканалу сказав заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий.

«Готувалась дуже серйозна провокація з боку Російської Федерації, яка мала вже сьогодні вночі привести до непередбачуваних подій та ескалації. В бік українського кордону рухався величезний конвой, який супроводжувався військовими та технікою Російської Федерації. Начебто за погодженням з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в Україну мала увійти гуманітарна колона з «миротворцями», очевидно, для того, щоб спровокувати повномасштабний конфлікт», – зазначив заступник Глави АП.

Валерій Чалий підкреслив, що Президент України зібрав оперативний штаб та терміново провів переговори зі світовими лідерами. «Шляхом дипломатичної роботи, в першу чергу, Президента України провокація зупинена», – підкреслив він.

Заступник Глави АП заявив, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста спростував інформацію Росії про погодження з ним процедури проходження гуманітарної колони.

Валерій Чалий підкреслив, що практично всі члени Ради Безпеки ООН висловили підтримку позиції України і будь-яке входження військових призведе до ескалації конфлікту та вважатиметься актом агресії. За його словами всі міжнародні партнери запевнили українську сторону в тому, що не допустять провокаційних кроків щодо України.

Він повідомив, що Глава Української держави також провів телефонні розмови з Державним Секретарем США Джоном Керрі та керівником Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером. За дорученням Президента Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів розмову з Міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, від якого отримав запевнення , що «це буде зупинено», – сказав Валерій Чалий.

«Згідно з міжнародним правом, направлення гуманітарних вантажів передбачає звернення України як приймаючої держави, відповідне їх митне оформлення та доставку узгодженими каналами. Україна готова до координації надходження гуманітарної допомоги і вона вже спрямовується на Донбас. Про будь-яке супроводження миротворчими чи військовими контингентами гуманітарних вантажів – не йдеться», – наголосив заступник Глави АП.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.