Понтифікат під покровом святого Франциска Ассізького

«Не забувай про бідних!», – закликав кардинал Клаудіо Гумес свого співбрата Хорхе Маріо Берґольйо, коли під час підрахунку голосів чергового голосування на конклаві півторарічної давності стало зрозумілим, що обрано наступника Папи Венедикта XVI, який безпрецедентно зрікся престолу.

«Це слово запало мені в серце: бідні, убогі. І відразу, нав’язуючи до бідних, – розповів Святіший Отець Франциск журналістам, які висвітлювали події, пов’язані з його обрання, зустрічаючись з ними 16 березня 2013 р., – я подумав про святого Франциска з Ассізі. Далі, під час того, як тривав підрахунок аж до перелічення всіх голосів, я згадав про війни. А святий Франциск – це людина миру. І, таким чином, в моє серце увійшло ім’я: Франциск з Ассізі. Людина вбогості, людина миру, людина, яка любить та оберігає створений світ, в час, коли ми маємо не найкращі взаємини з сотвореним світом».

Саме так 265-й Наступник святого Петра пояснив, чому обрав собі таке ім’я і такого покровителя свого понтифікату, літургійний спомин якого припадає 4 жовтня. Велика уважність до людей, і не лише католиків, але до всіх. Саме цим, за прикладом святого Франциска, відзначається теперішній Папа, а у відповідь отримує велику увагу до себе та свого послання від людей, заторкнутих словом любові, уважністю, милосердям, близькістю, безпосередністю, завдяки яким через людину – в даному випадку Святішого Отця – промовляє Божа любов.

Знаємо, що святий Франциск не відразу знайшов зрозуміння з боку людей свого часу, але згодом його послання стало насінням оновленої Церкви. Сьогодні ми також не завжди розуміємо по-справжньому пророчі слова і жести Папи Франциска. Тож у день свята Небесного Покровителя теперішнього понтифікату хочемо побажати Святішому Отцеві відваги в упованні на провід Святого Духа, щоб новизна, яку він приносить, спричинилася до зростання Божого царства на землі та у душах вірних, щоб його заклики і молитва за мир погасили охоплені ненавистю серця, і щоб його приклад у ставленні до створіння заохотив до вдячного і розсудливого поводження із дарами Творця.

Текст із сайту Радіо Ватикану
Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.