Понад мільйон молодих людей вітали Папу Франциска в Ріо-де-Жанейро

Мета Всесвітнього дня молоді полягає у відновленні молодими своєї вірності Ісусові та Його відкупительному хрестові – ствердив Папа Франциск відкриваючи ввечері 25 липня 2013 р., свято привітання-зустрічі молоді, що відбулось на побережжі Копакабана в Ріо-де-Жанейро і пройшло у формі Літургії Слова.

Понад мільйон молодих людей, незважаючи на безперервний холодний дощ заповнили чотирикілометровий пляж. Понад сорок хвилин Святіший Отець повільно проїжджав відкритим папамобілем, сердечно вітаючи та благословляючи молодь, зупиняючись, щоб поцілувати дітей, яких йому простягали. Серед моря прапорів найбільше було, очевидно, бразилійських та аргентинських.

Вселенського Архиєрея привітав архиєпископ-митрополит Ріо-де-Жанейро Орані Жоао Темпеста, пригадуючи, що після 26-ти років Всесвітній день молоді повернувся до Латинської Америки (останнього разу він проходив на континенті 1987 року в Буенос-Айресі, Аргентина), і тепер на нього з’їхались молоді люди з майже 180-ти країн світу та всіх дієцезій та єпархій Бразилії. Вони прибули як паломники, і це їх коштувало немало жертв та подолання численних труднощів. Він запросив Папу та всіх присутніх за допомогою музики та зображень, які проектували на величезний екран, зробити віртуальну подорож містом Ріо-де-Жанейро. Цю подорож під назвою «Ріо віри» піснями та хореографічними композиціями представило 150 юнаків і дівчат.

Потім на підвищення, де вже знаходився Хрест та ікона Пресвятої Богородиці – символи Всесвітнього дня молоді – піднялись представники країн, що беруть участь у Дні молоді, несучи свої прапори.

Папа Франциск звернувся до молоді із вітальним словом, насамперед попросивши хвилину тиші і молитви в наміренні молодих французів, які не змогли доїхати до Ріо-де-Жанейро внаслідок аварії у Французькій Гвіані, де загинула 21-річна прочанка. Словами блаженного Івана Павла ІІ він похвалив молодь за те, що її віра сильніша від дощу та холоду.

Представники п’яти континентів підходили до Вселенського Архиєрея, висловлюючи привітання від імені молоді своєї частини світу. В імені Латинської Америки промовляла бразилійська дівчина, яка від зворушення розплакалась, а Папа сердечно пригорнув її до себе, викликавши справжню ейфорію у присутніх.

Потім піснями та хореографічними сценками представлено окремі регіони Бразилії, включаючи елементи бразилійської народної набожності.

Почалась Літургія Слова. Молодий представник архидієцезії Ріо-де-Жанейро запевнив Папу: «Святіший Отче, ми прибуваємо з усіх закутин світу. Відповідаємо на твоє запрошення. Розраховуй на нас! Ми – твоя молодь!».

Після Євангелії до молодих паломників звернувся Папа Франциск, запрошуючи молодь «додати Христа до свого життя».

Молодь з різних країн світу португальською, італійською, іспанською та англійською мовами прочитала прохання вірних, латинською мовою проспівано «Отче наш», а на закінчення Вселенський Архиєрей уділив Апостольське благословення. Перед від’їздом Папа Франциск поцілував статуйку Апаресідської Божої Матері

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.