Понад 25 тисяч вірних взяло участь в освяченні катедрального собору Преображення Христового у Коломиї

19 серпня 2012 року в місті Коломиї відбулося освячення головної святині Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ – катедрального собору Преображення Христового. Чин освячення та урочисту Божественну Літургію очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ. Із Предстоятелем УГКЦ співслужили єпископи Греко-Католицької Церкви в Україні. В урочистостях взяв участь Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Едвард Томас Галліксон, єпископи Римо-Католицької Церкви в Україні, велика кількість духовеснтва Коломийсько-Чернівецької єпархії та священики з інших єпархій. Також був присутній єпископ Коломийсько-Косівський УПЦ КП Іван (Бойчук).

Божественна Літургія розпочалася з Чину освячення храму й престолу, в який були вкладені мощі блаженного священномученика Миколая Чарнецького, вихідця з теренів Коломийсько-Чернівецької єпархії.

У проповіді з нагоди освячення собору Блаженніший Святослав розкрив глибину події преображення Ісуса Христа на Таворській горі. Пов’язуючи події земного життя Господа із сьогоденням, Блаженніший Святослав підсумував: «Де є той Тавор, на якому ми можемо увійти в небесне світло, відчути солодку Божу присутність? Ми можемо з впевненістю сказати: цей Тавор є сьогодні тут, у цьому храмі». Предстоятель УГКЦ наголосив, що саме храм є місцем, у якому кожен вірний може і повинен бути переображеним через Божу присутність.

По завершенні Літургії Апостольський нунцій зачитав привітання до вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії з нагоди освячення головної святині від Святішого Отця Венедикта XVI.

А Владика Микола (Сімкайло), Єпарх Коломийсько-Чернівецький, подякував усім людям доброї волі, які складали і продовжують складати свої матеріальні та молитовні жертви на розбудову катедрального собору Преображення і прихрамового комплексу.

Від Патріарха Київського Філарета привітання зачитав єпископ Іван (Бойчук).

Крім того, Блаженніший Святослав поблагословив наріжний камінь та заклав пам’ятну капсулу на місці будівництва дзвіниці й освятив святкові кошики з плодами.

Відтак на центральній площі міста Предстоятель УГКЦ привітав (слухати) мешканців і гостей Коломиї з нагоди Дня міста, яке припадає на празник Преображення Господнього.

 

Для Департаменту інформації повідомили в прес-службі Коломийсько-Чернівецької єпархії

 

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.