Владика Богдан (Дзюрах): «У пасхальний час маємо нагоду подивитися на рани наших воїнів крізь рани Ісуса Христа»

Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, очолив екуменічну поминальну Панахиду біля пам’ятного Хреста Небесній сотні, що коло міжконфесійного храму Святого Миколи Чудотворця при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», з нагоди перших роковин початку бойових дій на Сході України.

У своєму слові єпископ відзначив, що сьогодні віддаємо поклін Спасительній жертві нашого Господа Ісуса і хочемо поклонитися жертві наших воїнів-героїв, які віддали своє життя за свободу, гідність українського народу, за Незалежність і територіальну цілісність нашої держави.

«У пасхальний час маємо нагоду подивитися на їхні рани крізь рани нашого Спасителя Господа Ісуса. Як рани нашого Господа, так само і рани наших героїв є знаком і доказом любові», – зауважив владика Богдан.

Архиєрей звертає увагу вірних, що любов Божа є загальною та водночас не абстрактною, а дуже конкретною. Вона не випускає зі своїх очей конкретної людини в її розгубленості, в її гріху, потребі та нужді. «Віддзеркалення Божої любові ми знаходимо і в позиції наших солдатів, наших воїнів, які стоять зараз на передовій не з ненависті, а з любові. Це любов їх туди відпровадила, – любов, яка осягнула в їхній жертві найвищий прояв. Бо сказав Господь: ніхто не має більшої любові як той, хто готовий своє життя віддати за своїх ближніх. Саме такою була любов наших братів, яких ми сьогодні згадуємо», – сказав архиєрей.

Владика Богдан назвав поіменно загиблих студентів та викладачів Політехнічного університету, які стали жертвами зла, ненависті під час подій на Майдані та в зоні бойових дій за останній рік на Сході України: Юрій Артюх, Андрій Яременко, Володимир Кочетков-Сукач, Вадим Жерибило.

«Для Церкви, – продовжив Архиєрей, – дуже важливо згадувати загиблих на ім’я, бо таким чином Церква підкреслює, якою важливою є позиція однієї людини. Як Христос у своєму тілі спас цілий людський світ, так само наші хлопці із тисяч, які є на передовій, спасають Україну, кожного з нас».

Тому, вважає єпископ, їм належить наша пошана, наша вдячність і наша молитовна пам’ять.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.