Підтвердженням віри у Триєдиного Бога є любов. Молитва «Ангел Господній» з Папою Франциском 15 червня 2014

Через Святого Духа нам передається Божественне життя, завдяки чому входимо у динамізм Пресвятої Тройці, який є динамізмом любові. На це вказав Папа Франциск, проповідуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 15 червня 2014 р., коли Церква латинського обряду відзначала урочистість Пресвятої Тройці, яка, за його словами, «представляє нашому спогляданню й поклонінню божественне життя Отця, Сина і Святого Духа – життя спільності й досконалої любові, початок і мету всього всесвіту й кожного створіння».

Святіший Отець зауважив, що у Пресвятій Тройці розпізнаємо також модель Церкви, в якій ми «покликані любити одні одних так, як нас полюбив Ісус». Саме любов є «конкретним знаком, який показує віру в Бога Отця, Сина і Святого Духа. Саме любов є характерною ознакою християнина», – підкреслив Наступник святого Петра, наголошуючи на тому, що християнин, який ненавидить – це суперечність. Тому диявол намагається саме сіяти ненависть.

«Всі ми, – вів далі Папа, – покликані свідчити та звіщати послання про те, що Бог є любов’ю, що Бог не є далеким чи нечутливим до наших людських подій. Він завжди близько, Він завжди поруч з нами, Він крокує разом з нами, щоб розділити наші радощі та болі, наші сподівання та труднощі. Він дуже нас любить, настільки, що став людиною, прийшов у світ не для того, щоб його засудити, але щоб через Ісуса світ міг спастись». Нам іноді «дуже важко зрозуміти» цю любов, але ми її відчуваємо, «коли наближаємося до Ісуса», Який завжди на нас чекає і завжди прощає.

«Святий Дух, дар воскреслого Ісуса, передає нам божественне життя, і, таким чином, впроваджує нас у динамізм Пресвятої Тройці, що є динамізмом любові, спільності, взаємного служіння, взаємоподілу», – сказав Святіший Отець, додаючи, що людина, яка любить інших, через радість, яка випливає з любові, стає «відображенням Пресвятої Тройці», як також ним є «родина, в якій один одного люблять та взаємно допомагають», чи парафія, на якій «діляться матеріальними й духовними благами».

Наприкінці Папа звернув увагу на те, що любов не має меж, але вміє взяти на себе обмеження, щоб вийти назустріч іншій особі, шануючи її свободу. І Пресвята Євхаристія є немовби «неопалимою купиною», в якій перебуває та передається нам Пресвята Тройця, а тому Церква після празника на Її честь святкує також урочистість Божого Тіла. У цьому контексті Єпископ Риму запросив римлян та паломників взяти участь наступного четверга, 19 червня, в Євхаристійному богослуженні та процесійній ході з Найсвятішими Тайнами, яка згідно з давньою римською традицією пройде від папської базиліки святого Івана на Латерані до папської базиліки Святої Марії Більшої.

«Нехай же Пречиста Діва Марія, найдосконаліше Творіння Пресвятої Тройці, допоможе нам зробити все наше життя, як у малих жестах, так і в найважливіших рішеннях, піснею прослави Бога, Який є любов’ю», – побажав Святіший Отець.

Текст із сайту Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.