Підсумки візиту Папського посланця кардинала Кристофа Шенборна в Україну

У середу, 10 грудня, Папський посланець кардинал  Кристофор Шенборн був з офіційним візитом в Україні з нагоди 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля.

Папський легат зустрівся з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком. На зустрічі були присутні Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав та Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Томас Едвард Галліксон. Арсеній Яценюк підкреслив, що високо цінує візит кардинала Кристофа Шенборна до України. «Ми відчували й відчуваємо підтримку Католицької  Церкви в нашій боротьбі за незалежність, територіальну цілісність, свободу та права. Ціную ваші зусилля в підтримці України», – сказав Глава Уряду. Він нагадав про свою зустріч із Папою Римським Франциском у квітні цього року: «Знаю, що Його Святість кілька разів виголошував молитви за Україну. Ми дуже цінуємо це».

Кардинал Кристоф Шенборн молився на вулиці Інститутській разом із Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, владикою Богданом (Дзюрахом) та Архиєпископом Томасом Едвардом Галліксоном. Кардинал поставив лампадки на пам’ять про загиблих минулої зими.

В офісі БФ «Карітас-Київ» Папський легат під час свого офіційного візиту в Україну з нагоди 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля зустрівся з вимушеними переселенцями з Донецька, Луганська та Криму.
На прохання його еміненції кілька осіб розповіли свої історії, чому вони були змушені покинути свої домівки. Кристоф Шенборн поділився з переселенцями, що ситуація біженців є йому дуже близькою. Він розповів, як наприкінці ІІ Світової війни його дев’ятимісячну дитину, разом з дворічним братом, мамою та бабусею виселяли з території тодішньої Чехословаччини. Мусили покинути будинок протягом півгодини. «Нас було три мільйони біженців, вигнаних з Чехословаччини. Зараз моїй мамі 94 роки і вона вже має 12 правнуків. Ми втратили свій рідний дім, але знайшли новий рідний дім. Це було жахливо. Бабця і мама весь час плакали. Але ми не були самі. І ми отримали найважливіше – свободу і віру! Моя мама завжди говорить про це як про найважливіші речі в житті. Коли мені було сім років, мама показала мені гаманець, де було 5 шилінгів, сьогодні – 50 центів. Це було все, що ми мали. Але бачите, ми ще живемо. Нам дуже багато допомогли. Я виростав на подарованих речах… І при Карітасі прекрасним є те, що ми тут одне одному допомагаємо», – розповів папський посланець. Архиєпископ Шенборн передав сердечні вітання від Папи Франциска. «Він послав мене до України. Я розповім їм про нашу зустріч», – запевнив він.

Кардинал Кристоф Шенборн, Архиєпископ Відня та Ординарій для вірних візантійського обряду в Австрії,  взяв участь у молитовних чуваннях за перемогу добра в Україні з нагоди 25-ї річниці здобуття свободи УГКЦ в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ в Києві. “Для мене дуже зворушливо бути сьогодні тут разом з вами в цьому соборі і молитися. В особливий спосіб хочу звернутися до української молоді: ви є невід’ємною частиною історії, в якій віра виявила себе.

Кардинал пригадав, що УГКЦ у своїй історії мала багато мучеників, зокрема, священномученика УГКЦ Йосафата: «Я, як Архиєпископ Відня, пригадую того святого, який є фундатором вашої Церкви. Його реліквії зберігалися в храмі Святої Варвари у Відні, а зараз  їх почитають в римській базиліці Святого Петра. Це єднання із апостолом Петром і його наступниками стало викликом і вимогою для великої жертви». Він зауважив, що 25-річчя воскресіння УГКЦ – це велике свідчення єдності із Єпископом Рима.

Він також оповів історію, яку розказував Папа Венедикт. Мовляв, в Іраку священик Сирійської Православної Церкви був взятий в полон радикалами-мусульманами. Вони вимагали від нього зречення Папи. Але священик був не католиком, а православним. Він сказав, що не готовий цього зробити, за що йому стяли голову. «Переповідаючи це, тодішній Папа зазначав, що ця історія є зворушливим свідченням екуменізму і єднання з Римом, – продовжив він. – Сьогодні я мав велику честь пізнати і зустрітися із представниками ВРЦіРО. Маю глибоке переконання, що саме тут ця єдність є живою».

Кардинал Кристоф заявив, що те, чим живе Україна, має стати взірцем для інших країн світу.  Однак, за його словами, не можна змішувати релігію із політикою. Потрібно просто зі своєю вірою намагатися служити людям. «Церква повинна стати «польовим госпіталем» для зранених людей нашого суспільства. Вона повинна виходити до тих, які страждають», – зауважив він, додаючи, що його зворушило, що саме Церква стала «польовим госпіталем» для поранених на Майдані.

«Із свідченням того, що християни в Україні «живуть», я повертатимусь назад. Я розчулений тим, що українці війну не зустрічають із ненавистю. Тільки тоді, коли ненависті немає в серцях, ми можемо перемогти зло», – сказав він. А далі українською кардинал Кристоф передав послання від Папи промовляючи: «Папа Вас любить і складає подяку Богові за Вашу великодушність і жертвенну любов до Бога та своєї землі. Папа з любов’ю молиться за Вас та за весь український народ, який сьогодні так страждає і від усього серця благословить усіх Вас».

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.