Підсумки візиту Глави УГКЦ у Донецько-Харківському екзархаті

З нагоди десятиліття створення Донецько-Харківського екзархату Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, 13-19 травня 2012 року перебував із душпастирським візитом в Донецько-Харківському екзархаті УГКЦ.

Першого дня душпастирського візиту, 13 травня, Предстоятель Церкви очолив Божественну Літургію в катедральному храмі Покрови Пресвятої Богородиці, де у проповіді він дякував усім, хто розпочинав служіння в Донецько-Харківському екзархаті. Після цього в Будинку культури імені Куйбишева проходила урочиста академія з нагоди десятиліття екзархату. Наступного дня візиту, 14 травня, відбулася прес-конференція в приміщенні БФ «Наш дім – Україна» м. Донецька за участю Блаженнішого Святослава, під час якої він наголосив на важливості перекладу нового Катехизму УГКЦ російською мовою. На його думку, УГКЦ вийшла далеко за межі україномовного середовища і, «зважаючи на те, що греко-католики є і в російськомовному середовищі, їм не завжди легко читати наші віровчительні документи українською».

15 травня Предстоятель УГКЦ відвідав греко-католицьку громаду м. Луганська в храмі Царя-Христа. Серед присутніх парафіян був колишній політв’язень Микола Бєлих, який був в’язнем концтабору Мордовії разом із Патріархом УГКЦ Йосифом (Сліпим). Потім Глава Церкви відвідав військову частину, в якій він перебував свого часу на службі в армії. Того ж дня він зустрівся із мером Луганська та заступником губернатора Луганської області, у розмові з якими зачепив тему виділення земельних ділянок для громад УГКЦ.

16 травня Глава УГКЦ знову служив Архиєрейську Божественну Літургію в катедральному храмі Покрови Пресвятої Богородиці м. Донецька. Трохи згодом очільник греко-католиків зустрівся із головою Донецької облдержадміністрації та представниками Донецької облради. Під час розмови Блаженніший Святослав наголосив на реальній присутності греко-католиків у східних регіонах України і просив толерантності у релігійних питаннях, запропонувавши створювати на місцевих рівнях влади структури на зразок Всеукраїнської ради Церков. Крім того, він зустрівся із священиками та катехатами Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Перебуваючи у Харкові, 17 травня Предстоятель відслужив Літургію в храмі Святого Миколая. По закінченні Богослужіння зустрівся з представниками облдержадміністрації Харкова. Блаженніший Святослав та представники облдержадміністрації побували на місці, де встановлена дошка Патріархові Йосифу (Сліпому), поклали квіти і спільно помолилися. У василіанському храмі Покрови Пресвятої Богородиці смт Покотилівка, що біля Харкова, Блаженніший Святослав 19 травня відслужив Літургію. Під час проповіді він пояснював  місцевим парафіянам поняття єдності Церкви, що виражається в «єдності, яку ми разом творимо». Крім того, у суботу Глава Української Греко-Католицької Церкви зустрівся із молоддю Харкова у храмі Святого Миколая Чудотворця.

Підсумком візиту до екзархату стала Божественна Літургія, яку в неділю сліпонародженого, 20 травня, очолив Першоієрарх УГКЦ   в храмі Святого Миколая у Харкові.

На думку Владики Степана (Менька), Екзарха Донецько-Харківського, візит Глави УГКЦ до екзархату став знаковим, адже він відвідав три головні міста Сходу України – Луганськ, Донецьк і Харків. Всі представники влади прийняли Предстоятеля УГКЦ з великою повагою і любов’ю, бо «наша Церква отримала вищу духовну якість, завдяки молодому Предстоятелю». «Десять років нашої праці на Сході не залишилися безплідними. Нашу Церкву полюбили, бо, крім проголошування Слова Божого, ми втілюємо в життя багато соціальних проектів допомоги сиротам, скривдженим, малозабезпеченим… Нам пообіцяли вирішити проблеми із земельними ділянками… Зустрівшись із душпастирями Сходу України, Блаженніший Святослав вказав їм на основні моменти розвитку євангелізації в їхньому служінні», – прокоментував місцевий єпископ.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.