Підсумки офіційного візиту Глави УГКЦ до США

9 лютого завершився офіційний візит Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука) до США. Візит, головною метою якого була участь у 62-му Національному молитовному сніданку, розпочався 4 лютого.

Упродовж свого перебування у США Предстоятель УГКЦ мав низку зустрічей із державними службовцями та політикумом цієї країни, а також бачився з чисельними вірними УГКЦ.

У перший день свого візиту, 4 лютого, Глава Церкви у Вашингтоні, на запрошення комісії Конгресу Сполучених Штатів Америки, узяв участь у Молитовному сніданку з членами Конгресу та Президентом США.  Такий молитовний захід відбувається щороку, починаючи з 1953 року, кожного першого четверга лютого. Ця подія організована з метою надати унікальну можливість політичним, громадським і бізнесовим лідерам зібратися разом і налагодити контакти. Національний молитовний сніданок відбувається в одному з фешенебельних готелів Вашингтона. З часу його заснування участь у сніданку брали всі президенти США.

Після цього Верховний Архиєпископ УГКЦ у Вашингтоні, біля пам’ятника Тарасові Шевченку, відслужив Молебень до Пресвятої Богородиці за мирне врегулювання ситуації в Україні. До молитви українського духовенства та численних вірних Української Греко-Католицької Церкви за мир в Україні приєднався і Патріарх Філарет, Предстоятель УПЦ КП, який теж цими днями перебував у Вашингтоні.

5 лютого у Конгресі США він був учасником щорічного Дня України, під час якого українці Сполучених Штатів Америки зустрічаються з представниками влади США: конгресменами, сенаторами, представниками Державного департаменту, щоб відстоювати інтереси України.

Тут Першоієрарх УГКЦ заявив, що протести в Україні не політичні, а викликані вибором майбутнього держави, і закликав владу США бути посередником у врегулюванні сьогоднішньої ситуації в Україні.

Наступного дня, 6 лютого, Блаженніший Святослав мав зустрічі з високопосадовцями США: Віце-президентом Джозефом Байденом, конгресменом Марсі Каптуром, конгресменом Крісом Смітом, сенатором Майклом Мерфі та представниками Державного департаменту США.

Під час цих зустрічей Глава Церкви розповів про протести, які відбуваються в Українській державі, спричинені недовірою людей до чинного уряду та про економічні проблеми країни. Глава УГКЦ повідомив чиновників і про випадки порушення прав людини в Україні з огляду на останні політичні події. Він запропонував США допомогти Україні і виступити посередником між урядом та народом.

На завершення свого візиту в неділю, 9 лютого, в Українcькому католицькому крайовому соборі Прeсвятої родини у Вашингтоні Блаженніший Святослав відслужив Архиєрейську Божественну Літургію.

«Скажу вам чесно, що нас по-різному слухали. Хтось із конгресменів чи інших представників влади США, мабуть, слухаючи про Україну, думав собі: Богу дякувати, що в нас в Америці немає тих проблем, що має Україна, добре, що нам краще, ніж їм… Але я мав на меті таке «фарисейське відчуття кращості» зруйнувати, бо те, що відбувається в Україні, раніше чи пізніше зачепить не тільки всю Європу, а й кожного мешканця США. Бо якщо Україна не залишиться вільною і незалежною державою, тоді весь світ може стати на порозі нової холодної війни». Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) під час проповіді в Українському католицькому крайовому соборі Пресвятої Родини у Вашингтоні.

Блаженніший Святослав наголосив, що цей сніданок був доброю нагодою зустріти багатьох різних людей, оскільки прибуло понад 135 представників різних країн. «І ми мали унікальну можливість у той непростий історичний період нашої Батьківщини говорити правду про те, що відбувається в Україні», ? зазначив Глава УГКЦ.

На його погляд, події в Україні сьогодні знімають маску з багатьох людей, скидають фальшиві образи, які хтось собі витворив, як серед українського політичного, громадського, церковного середовища, так і в усьому світі.

«Тому сьогодні ми молимося, аби Господь Бог допоміг кожному з нас знати правду про себе й про свою країну і виблагати милосердя для нашої країни і для кожного з нас», – побажав на завершення Блаженніший Святослав.

Він подякував вірним за нагоду молитися з ними і в молитвах принести на престол перед Господом Богом Україну, український народ, українську державу, яка переживає такий нелегкий момент своєї історії.

«У сьогоднішньому євангельському читанні ми чуємо розповідь Христа про двох людей, які прийшли до храму: фарисея, який вивищував себе з посеред інших, і митаря, що почувався негідним бути в храмі й молився тільки однією молитвою: «Боже милостивий, будь мені грішному»… І Христос поставив за приклад усім християнам саме цього митаря», ? говорив проповідник до вірних.

Глава УГКЦ пояснив, що ці дві особи показують два способи, як людина думає, що може наблизитися до Бога. «Хтось думає, що він сам може заслужити на близькість Бога, що, можливо, своєю досконалістю праці може вибратися на вершину святості самого Бога. А насправді так не є. Єдиною дорогою до Бога є дорога смирення перед Богом. Упокорення перед Богом не є зневагою нашої гідності. Упокорення – це здатність людини знати правду про себе. Це спосіб, як отримати Боже милосердя», – наголосив Блаженніший Святослав у проповіді до вірних УГКЦ у Вашингтоні.

 

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.