Підсумки дев’ятого засідання Ради Кардиналів

У середу, 15 квітня 2015 р., у Ватиканському прес-центрі відбувся брифінг його директора о. Федеріко Ломбарді, ТІ, під час якого Речник Апостольської Столиці представив акредитованим журналістам підсумки праці дев’ятої зустрічі Ради Кардиналів, що відбувалася у Ватикані від 13 до 15 квітня.

Він повідомив, що більшість часу в працях Ради було присвячено питанням, які стосуються реформи Римської Курії. Насамперед, йшлося про пошуки методології, якої слід дотримуватися протягом 2015 та 2016 років, аби наприкінці наступного року вже вийти на фінішну пряму в опрацюванні відповідної Апостольської Конституції. Крім того, було розглянуто зауваження кардиналів стосовно цієї реформи, висловлені під час консисторії, яка відбувалася в лютому. Підтверджено, серед іншого, намір утворити дві дикастерії: у справах милосердя, справедливості й миру та в справах мирян, сім’ї й захисту життя.

Іншою темою, яку обговорювала Рада Кардиналів, була реорганізація ватиканських засобів інформації, розглянувши рапорт комісії, спеціально скликаної для аналізу їхньої діяльності. Передбачається, що Папа скличе відповідну комісію, яка буде займатися втіленням у життя отриманих вказівок.

Кардинал О’Меллі, один із членів Ради, який також очолює новостворену Комісію з питань захисту неповнолітніх, представив Святішому Отцеві та Раді тему співвідповідальності у справах, які стосуються захисту неповнолітніх. Адже в той час, як притягнення до відповідальності осіб, які безпосередньо провинилися в цих злочинах, опрацьовано досить докладно, недостатньо уваги приділяється оцінці випадків «зловживання службовим становищем», тобто, провини настоятелів, які не запобігли цим випадкам через легковажність чи занедбання.

Визначено, що чергові зустрічі Ради Кардиналів відбудуться 8-10 червня, 14-16 вересня та 10-12 грудня.

 

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.