Патріарх Філарет УПЦ КП привітав Синод Єпископів УГКЦ

12 серпня 2013 р. у Києві відбулося відкриття засідань Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. На запрошення Владики і Отця Української Греко-Католицької Церкви Верховного Архієпископа Святослава Шевчука Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет надіслав свого представника для оголошення вітання. Лист Предстоятеля Київського Патріархату був зачитаний архиєпископом Чернігівським Євстратієм, секретарем Священного Синоду.

Блаженнійшому СВЯТОСЛАВУ,
Верховному Архієпископу Києво-Галицькому
Української Греко-Католицької Церкви,

Преосвященним Архієреям
учасникам Синоду Єпископів
Української Греко-Католицької Церкви

Ваше Блаженство!
Преосвященні Владики!

Від мого імені та від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату прийміть вітання з нагоди початку роботи Синоду Єпископів УГКЦ.

Темою вашої цьогорічної роботи є оновлення духовного християнського життя серед самих християн. Це є важлива проблема і виклик сучасності для Церкви Христової, бо ми бачимо значну кількість тих, хто прийняв Таїнство Хрещення і отримав ім’я християнина, але не живе згідно настанов Євангелія, не є повноцінною частиною Церкви як Христового Тіла. Оживлення зв’язку з Церквою цих «християн за іменем», більш активна участь їх як у Таїнствах та богослужбовому житті, так і у поза-богослужбовій церковній діяльності – важливе завдання Церкви.

«Я є лоза, а ви гілки; – говорить Господь, – хто перебуває в Мені, і Я в ньому, той приносить багато плоду; бо без Мене не можете робити нічого. Хто не буде в Мені, той буде відкинутий геть, як гілка, і всохне; а такі гілки збирають і кидають у вогонь, і вони згоряють» (Ін. 15:5-6).

Ці слова не лише нагадують кожному християнину про обов’язок мати живий зв’язок з Христом і Його Церквою, а не бути «сухою гілкою» на її тілі. Вони нагадують також єпископам і священикам, як працівникам у Христовому Винограднику, про безперестанний обов’язок дбати про кожного, дорученого їхній опіці, а особливо про тих, віра в яких потребує оживлення.

В сучасному світі багато християн, але значно менше тих, хто живе, як християнин. З Одкровення ми знаємо, що з наближенням останніх часів у людстві поширюватиметься відступлення від Бога. І, на жаль, ми бачимо, як збуваються ці слова, бо зараз саме серед іменованих християнами найбільше розповсюджуються різноманітні пороки, руйнуються основи моралі, відкидаються не лише євангельські, але й богонатхнені загальнолюдські духовні цінності.

Тому завдання всіх християн, а особливо духовних пастирів – протистояти такому злу. Це є та праця, де ми, християни різних сповідань, вже сьогодні можемо плідно працювати разом.

Цього року всі ми відзначаємо 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України. Подія Хрещення Київської держави є наочним прикладом духовного оновлення суспільства та добрих плодів, які воно приносить. Тому святкуючи, ми не лише говоримо про історію, – ми прагнемо наслідувати приклад наших предків, які саме через духовні зміни досягли істотних змін на краще у всіх сферах суспільного і державного життя.

Бажаючи Вам, Блаженнійший Владико, і Вашим братам – членам Синоду Єпископів УГКЦ, плідної та корисної для Церкви праці під час наступаючих засідань, прошу через цей лист прийняти запевнення у повазі та побажання Божого благословення на всі добрі справи.

Користуючись нагодою сердечно вітаю всіх архієреїв Української Греко-Католицької Церкви зі святом 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України. Нехай продовження дотеперішньої плідної співпраці між Київським Патріархатом та УГКЦ послужить на благо християн України та всього побожного українського народу, в Батьківщині та Діаспорі сущого.

«Нехай же Бог миру буде з усіма вами» (Рим. 15:33).

З любов’ю у Христі –

Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

12 серпня 2013 р.

У перерві після засідання архієпископ Євстратій мав можливість поспілкуватися з ієрархами УГКЦ, а також з Апостольським нунцієм (послом Ватикану) в Україні архієпископом Томасом Галліксоном та ординарієм Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви архієпископом Петром Мальчуком.

Прес-центр Київської Патріархії

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.