Папа знову засвідчив солідарність з Церквами Близького Сходу та України

Єпископ є началом єдності у Церкві, але це відбувається завдяки Пресвятій Євхаристії. На цьому наголосив Папа Франциск, приймаючи у середу, 4 березня 2015 р., єпископів, які беруть участь у 38-му З’їзді Єпископів, Приятелів Руху Фоколярів, який від 3 до 6 березня відбувається у містечку Кастель Ґандольфо поблизу Риму. З окремим словом він звернувся до братів-єпископів, які прибули «із скривавлених земель Сирії, Іраку, як також – з України», зазначаючи, що від Ісуса-Євхаристії можемо черпати «силу прямувати вперед, об’єднані у вірі та надії».

Пригадаємо, що мирянський Рух Фоколярів, офіційна назва якого «Діло Марії», заснувала 1943 року італійка Кьяра Любіх, яка відійшла по вічну нагороду 2008 року. Нещодавно розпочався її беатифікаційний процес. Назва Руху походить від італійського слова «focolare», що означає «домашнє вогнище», і він поширений у понад 180 країнах світу, серед яких також і в Україні, нараховуючи близько 150 тисяч постійних членів та мільйони людей з найрізноманітніших середовищ, не тільки католицьких, які з ним зв’язані. Життя і діяльність цього руху присвячені єдності віруючих.

Починаючи від 1977 року, єпископи, які симпатизують цьому рухові, почали збиратися на зустрічі між собою та з проводом руху, щоби поглиблювати спілкування та краще пізнавати духовність спільноти. Теперішня зустріч, яка зібрала 60 ієрархів з 35 країн світу, присвячена темі «Євхаристія – таїнство сопричастя», а модератором є новопроголошений кардинал Френсіс Ковітаваній, Архиєпископ Бангкоку. Окреме слово надано ієрархам із Сирії, Іраку, Лівану та України, які представили ситуацію на своїй батьківщині. Після зустрічі з Папою єпископи з регіонів, заторкнутих війною, між якими – Станіслав Широкорадюк, Ординарій Харківсько-Запорізький, зустрілися із журналістами.

Приймаючи в залі Павла VI, перед початком загальної аудієнції, ієрархів, приятелів Руху Фоколярів, Папа Франциск, у світлі теми зустрічі, звернув увагу на те, що харизма єдності, притаманна «Ділові Марії», «глибоко вкорінена у Пресвятій Євхаристії». «Без Євхаристії, – пояснив він, – єдність втратила би полюс божественного притягання, применшившись лише до почуття, виключно людського, психологічного чи соціологічного динамізму. Натомість, Пресвята Євхаристія є запорукою того, що у центрі перебуває Христос, і що Його Дух – Святий Дух, спонукує наші кроки та ініціативи зустрічі й спільності».

«Як єпископи, – зауважив Святіший Отець у світлі повчання святого Павла, – ми збираємо громаду навколо Пресвятої Євхаристії, на подвійну трапезу Божого слова та Хліба життя. В цьому – наше фундаментальне служіння. Єпископ є основою єдності у Церкві, але це не відбувається без Євхаристії: єпископ не збирає люд навколо своєї особи чи своїх ідей, але навколо Христа, присутнього у Його слові й Таїнстві Його Тіла і Крові».

Як зауважив Наступник святого Петра, за прикладом Ісуса, Доброго Пастиря, Який став Ягням, принесеним у жертву та воскреслим, єпископ теж повинен приймати ввірених йому овечок, жертвуючи своє життя. Тоді, «уподібнений до Христа», він стає через свою проповідь та свідчення «живим Євангелієм, Хлібом, розламаним за багатьох». «Того, хто з вірою живиться Христом, живим Хлібом, – додав Папа, – Його любов спонукає віддавати життя за братів, виходити назустріч відкиненим та зневаженим».

«Особливо дякую вам, браття, що прибули зі скривавлених земель Сирії, Іраку, як також – з України. У стражданнях, які ви переживаєте разом з вашими вірними, ви досвідчуєте силу, яка походить від Євхаристійного Ісуса, силу прямувати вперед у єдності в вірі та надії», – сказав Папа, додаючи: «У щоденному служінні Святої Меси ми єднаємося з вами, молимося за вас, приносячи Христову Жертву, а звідти набирають значення та черпають сили різноманітні ініціативи солідарності на користь ваших Церков».

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.