Папа: Зі Святим Духом можемо по-справжньому звіщати Христа

Шляхом Церкви є щирість, тобто, «вільно промовляти», адже ми не «можемо замовчувати те, що ми бачили і чули». На це вказує подія, описана в Діяннях Апостолів, яку Папа Франциск коментував під час проповіді в каплиці «Дому святої Марти». Після двотижневої перерви у понеділок, 13 квітня 2015 р., відновилися ранкові Святі Меси, які Святіший Отець служить для різних груп вірних.

У Діяннях Апостолів читаємо про те, як первосвященики ув’язнили апостолів Петра та Івана після того, як вони зцілили кульгавого, що викликало велике зацікавлення їхньою проповіддю. Погрозивши і наказавши більше не проповідувати Христа, їх відпустили. Однак, апостоли, повернувшись до громади, заохочували співбратів відважно звіщати Боже слово, а у Господа просили благодаті не боятися. «Також і сьогодні, – зауважив проповідник, – послання Церкви є посланням шляху щирості, дороги християнської сміливості».

Спілкуючись з фарисеєм Никодимом, Ісус говорив про необхідність «другого народження», тобто, «нового життя, відмінного від попереднього». Головною дійовою особою цієї переміни, як пригадав Папа, є Святий Дух, «Який єдиний здатний перемінити наше наставлення, перемінити історію нашого життя».

«Відважність у звіщенні є тим, що відрізняє нас від простого прозелітизму, – зауважив Святіший Отець. – Ми, як каже Ісус, не робимо реклами для того, щоби здобути якомога більше членів для нашого духовного товариства. Це ні на що не придатне і не по-християнськи. Християнин робить те, що відважно звіщає, а звіщення Ісуса Христа через Святого Духа викликає оте зачарування, яке спонукає нас прямувати вперед».

Наступник святого Петра пригадав, що саме Святий Дух дав оту силу і відвагу простим і неосвіченим людям, якими були апостоли, «щоби звіщати Ісуса Христа аж до остаточного свідчення – мучеництва». Ми можемо багато-що зробити й без Святого Духа, але це не буде нінащо придатним.

Підсумовуючи, Папа зазначив, що після Пасхи Церква приготовляє нас до Зшестя Святого Духа. Тож відзначаючи «таїнство смерті й воскресіння Ісуса» ми можемо спогадувати «усю історію спасіння» та «просити благодаті отримати Святого Духа, щоби Він дав нам справжню сміливість для звіщення Христа».

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.