Папа: Задля миру не можна дозволити на те, щоб релігійними віруваннями зловживали з метою війни чи насильства

Чітко і недвозначно заохочувати свої громади жити заповідями миру, наявними у кожній релігії, закликав представників різних релігій та конфесій Шрі-Ланки Папа Франциск, зустріч з якими була останньою подією першого дня його перебування у цій острівній країні Індійського океану.

«Я прибув на Шрі-Ланку, – сказав він, – йдучи слідами моїх попередників Папи Павла VI та Івана Павла ІІ, щоби показати велику любов та турботу Церкви про Шрі-Ланку. Для мене особливою благодаттю є відвідати місцеву католицьку спільноту, утверджувати її у вірі, молитися з нею, поділяючи радощі й страждання. Але такою ж благодаттю є можливість перебувати тут, разом з вами, чоловіками та жінками, що представляєте великі релігійні традиції та разом з нами поділяєте шукання мудрості, істини та святості».

Святіший Отець пригадав, що під час Другого Ватиканського Собору Католицька Церква задекларувала глибоку пошану до інших релігій, заявивши, що вона не відкидає нічого, що в них є істинного та святого. «Саме в цьому дусі пошани, – додав він, – Католицька Церква прагне співпрацювати з вами та з усіма людьми доброї волі у шуканні процвітання всіх шріланкійців. Сподіваюся, що мій візит допоможе підтримати й поглибити різні форми міжрелігійної та екуменічної співпраці, започатковані минулими роками».

За словами Папи, ці «гідні похвали починання» створили нагоду для діалогу, який є необхідним для того, щоби «пізнати одні одних, зрозуміти та шанувати». Але цей діалог «повинен ґрунтуватися на повному і щирому представленні відповідних переконань», адже, якщо «будемо чесними, представляючи наші переконання, то станемо здатними чіткіше побачити те, що маємо спільного». А «позитивний розвиток міжрелігійних та екуменічних стосунків набирає особливого та невідкладного значення для Шрі-Ланки», де «багато людей стали жертвами громадянського протистояння та насильства». Тому сьогодні дуже потрібно «оздоровлення єдності, а не чергових конфліктів та поділів».

Зазначивши, що сфери співпраці визнавців різних релігій є дуже різноманітними, починаючи від братньої солідарності з потребуючими, Папа наголосив, що «для добра миру не можна дозволити на те, щоб релігійними віруваннями зловживали з метою війни чи насильства. Ми повинні бути зрозумілими і недвозначними, – закликав він, – заохочуючи наші громади у повноті жити заповідями миру та співжиття, притаманними кожній релігії, та засуджувати акти насильства».

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.