Папа з нагоди Експо-2015: Здолати «парадокс надміру» і глобалізувати солідарність

Зробімо все для того, щоб ця Експо стала нагодою для зміни ментальності, щоб ми замислися над наслідками наших щоденних вчинків для життя тих, які далеко чи поблизу, страждають від голоду. З таким закликом за допомогою телемосту звернувся Папа Франциск, виступаючи у п’ятницю, 1 травня 2015 р., під час відкриття «Всесвітньої виставки-2015» у Мілані. Він зазначив, що радіє з нагоди долучити свій голос, що є «голосом Єпископа Риму, який промовляє від імені Божого люду, що звершує паломництва світом, голосом численних бідних, які є частиною цього люду та в поті чола й з почуттям гідності намагаються заробляти хліб».

«Бажаю стати речником усіх тих наших братів і сестер, християн і нехристиян, яких Бог любить, немов дітей, і за яких віддав Своє життя, між якими розділив хліб, який є тілом Його Сина, що став людиною. Він навчив нас просити в Бога-Отця: “Хліб наш насушний дай нам сьогодні”. Експо є слушною нагодою для глобалізації солідарності», – підкреслив Святіший Отець, пригадуючи про тему заходу, яка звучить: «Нагодувати планету. Енергія для життя».

У цьому контексті Глава Католицької Церкви закликав, щоби ці слова не залишилися просто «темою», але щоб їх завжди супроводжувало усвідомлення існування «облич» – мільйонів облич тих, які сьогодні голодують. «Я би хотів, – додав він, – щоб кожна людина, починаючи від сьогодні, кожна людина, яка прийде відвідати Всесвітню виставку в Мілані, проходячи через ці чудові павільйони, змогла відчути присутність цих облич». Саме обличчя тих, які голодують, які хворіють чи навіть вмирають задля недостатньої чи шкідливої поживи, «повинні бути головними героями цієї події».

Виступаючи 1992 року перед учасниками І Конференції продовольства, організованої Агентством ООН з питань сільського господарства та продовольства, святий Іван Павло ІІ говорив про «парадокс надмірності», маючи на увазі те, що на фоні голоду в певних частинах світу, в інших бачимо непомірне марнування продовольчих ресурсів. Папа Франциск зауважив, що незважаючи на різні зусилля та деякі позитивні результати, ця проблема існує до сьогодні. «Також Експо, – наголосив він, – деякою мірою є частиною цього “парадоксу надмірності”, якщо прислухатиметься до культури марнотратства й непотребу, замість того, щоб зробити вклад у справедливу і сталу модель розвитку».

«Отож, зробімо все можливе для того, щоб ця Експо стала нагодою для зміни ментальності, щоб перестати думати, що наші щоденні вчинки, на всіх рівнях відповідальності, не мають впливу на життя тих, які поблизу чи далеко страждають від голоду», – закликав Папа, присвятивши далі кілька слів також іншим «важливим обличчям» Всесвітньої виставки. Ними є дослідники та працівники продовольчого сектору, яким Глава Католицької Церкви побажав мудрості і відваги. «Я сподіваюсь, – додав він, – що цей досвід дасть змогу підприємцям, комерсантам та вченим відчути себе включеними у великий проект солідарності, яким є нагодувати планету в пошані до гідності кожної людини, яка на ній живе, та в пошані до навколишнього середовища. Мова йде про великий виклик, який Бог ставить перед людством ХХІ сторіччя: перестати, нарешті, зловживати садом, який Бог нам ввірив, аби всі могли споживати його плоди».

У контексті Міжнародного дня праці, Святіший Отець також згадав про обличчя всіх робітників, «які трудилися для міланського Експо», всіх, які також завдяки Всесвітній виставці мали змогу «заробити і принести додому хліб». «Нехай же ніхто не буде позбавлений цієї гідності! І щоб хліб ніколи не був плодом негідної праці людини!», – побажав Папа, підсумовуючи: «Нехай же Господь допоможе нам відповідально використати цю велику нагоду. Нехай же Він, що є Любов’ю, подасть нам справжню “енергію для життя”: любов, щоб ділитися хлібом, “нашим щоденним хлібом” в мирі та братерстві. І щоб жодному чоловікові та женці не забракло хліба та гідності праці».

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.