Папа: віра – це життєва сила, яка визволяє і спасає

Просити у Господа дару сильної і відважної віри, яка спонукає нас поширювати надію і життя серед наших братів закликав Папа Франциск, промовляючи в неділю 28 червня 2015 року до десятків тисяч паломників, що зібрались опівдні на площі Святого Петра у Ватикані.

Роздумуючи над літургійними текстами, які цієї неділі читались у храмах римо-католицької Церкви, Святіший Отець звернувся до євангельської розповіді про воскресення дванадцятирічної дівчинки, доньки Яїра, одного із старійшин синагоги. Він припав до ніг Ісуса, благаючи: «Донечка моя помирає. Прийди і поклади на неї руки, щоб видужала й жила!» (Мк 5,23). «У цьому благанні відчуваємо турботу кожного батька за життя і добро своїх дітей, – сказав Папа. – Відчуваємо також і велику віру, яку він має в Ісуса Христа». І коли надійшла вістка, що дівчатко вже померло, Ісус сказав йому: «Не бійся, тільки вір!» І, ввійшовши у дім, взяв дівчинку за руку та наказав їй підвестись. Дівчинка відразу встала та почала ходити. «У цьому бачимо безумовну владу Ісуса над фізичною смертю, яка для Нього є немов сон, з якого можна прокинутись».

У рамки цієї події святий євангелист Лука включає розповідь про жінку, яка дванадцять років страждала від кровотечі. Вона багато натерпілась і витратила все своє майно, але не мала жодного полегшення. Їй вистачило тільки доторкнутись до Ісусової одежі і вона вмить одужала. Ісус утішив її словами: «Дочко, віра твоя спасла тебе!» (див.34).

«Ці два епізоди – одужання та воскресіння – мають спільний осередок – віру»,–мовив Його Святість. Він запросив поставити собі запитання, чи ми віримо, що Ісус може зцілити та воскресити з мертвих? У світлі цієї віри написане все Євангеліє – Христос воскрес, Він переміг смерть і задля цієї перемоги також і ми воскреснемо. Ісус є Господом, Який має владу над злом і смертю та хоче привести нас до дому Отця, де панує життя.

Папа наголосив, що віра – це життєва сила, повнота нашої людськості. Христове Воскресіння діє в історії як початок оновлення і надії.

Закінчуючи недільну катехизу Папа Франциск закликав просити в Господа, за посередництвом Пречистої Діви Марії, дару сильної і відважної віри, яка спонукає нас поширювати надію і життя серед наших братів.

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.